KÕHUTANTS, MUSTLASTANTS, HISPAANIA TANTS (erinevad grupid)

 

Kõigile huvilistele vanusest olenemata. Liituda võib aastaringselt!

Tantsutrupp Alhambra – Home | Facebook

https://www.tantsustuudioalhambra.com/

 

TANTSUSTUUDIO ALHAMBRA JUHENDAJAD:

Heli Rägapart-Trilljärv  tantsutruppalhambra@gmail.com, tel 5663 6703

Ulrike Morel ulrike.morel@gmail.com, tel 5196 8926

Riina Aro riina.aro@mail.ee, tel 5662 5887

Eelregistreerimine e-posti aadressil või telefonil.

Proovitund  TASUTA  uutele tulijale.
Eelregistreerimine e-posti aadressil: tantsutruppalhambra@gmail.com

Tantsutunnid hooajal 2022/2023:

Kõigile huvilistele!
Liituda võib hiljem aastaringselt!
Nii nagu iga liikumine, on ka kõhutants tervisele kasulik. See naiselik tantsustiil sobib igas vanuses ja kehakaalus naisele. Valdavalt tegelevad kõhutantsuga naised, kuid tants sobib ka meestele. Tähtis on tahe. Kõhutants on improvisatsiooniline tants, millel ei ole rangeid reegleid ega piiranguid. Kõhutantsu saab tantsida nii idamaise muusika, elektroonilise muusika kui ka heavy metali järgi. Tantsutunni eesmärk on õppida oma keha tundma, ning avastada mõnus liikumisvõimalus. Kõhutants ei treeni ainult kõhtu, vaid ka jala-, käte-, õlgade- ja vaagnalihaseid. Tantsuliigutused on suunatud kogu kehale. Kõhutants aitab lisaks kõigele ennetada soolade ladestumist, luuhõrenemist ja radikuliiti. Juba lühiajaline treening teeb kehahoiu avatumaks, pehmemaks ja enesekindlamaks. Kõhutantsu nimetatakse teisiti viljakustantsuks. Arvatakse, et kõhutantsija pulmas ennustab pruutpaarile viljakust.

Kõhutants ehk idamaine tants ALGAJAD (juhendaja Heli Rägapart-Trilljärv)
T 20.35-21.35 ja N 20.35 – 21.35  Tunnid 2 x nädalas kuutasu 50€. Kehtib üks kalendrikuu. Ühe tunni hind 12€. Proovitund TASUTA? Alustab 1. septembril.

Kõhutants ehk idamaine tants KESKTASE (juhendaja Heli Rägapart-Trilljärv)
T 19.25 – 20.25 ja N 19.25-20.25  Tunnid 2 x nädalas kuutasu 50€. Kehtib üks kalendrikuu. Ühe tunni hind 12€. Proovitund TASUTA? Alustab 1. septembril.

Kõhutants ehk idamaine tants EDASIJÕUDNUD (juhendajad Heli Rägapart-Tilljärv ja Ulrike Morel)
T 18.15-19.15 ja N 18.15-19.15 8 korra kaart 53€. Kehtib kaks  kuud ja vaid edasijõudnute tundides. Proovitund TASUTA? Alustab 1. septembril.

 

Mustlastants, hispaania fusioon ja idamaa tants SEENIORID  (juhendaja Riina-Ester Aro)
N 10.30 – 11.30  I korruse suures saalis
Kuutasu 1 nädalas  pensionäridele 20€.
Proovitund TASUTA uutele tulijale. Alustab 1. septembril.
Eelregistreerimine e-posti aadressil:  riina.aro@mail.ee

 

Mustlastants, hispaania fusioon ja idamaa tants (kesktase ja algajad)  (juhendaja Riina-Ester Aro)
K 17.45 – 18.45  I korruse suures saalis
N 18.00-19.00 (tund toimub teises majas)
Tunnid 2x nädalas kuutasu 50€, kehtib 1 kalendrikuu. Ühe tunni tasu 12€.
Proovitund TASUTA uutele tulijale.   Alustab 1. septembril.
Eelregistreerimine e-posti aadressil:  riina.aro@mail.ee

 

Juhendajate tutvustus:

Heli on juba lapses saati tantsinud erinevaid tantsustiile. 2006 aasta sügisest alustas kõhutantsuõpingutega Diana Otsingu juures. 2007 aasta septembris asus kõhutantsu õppima Nõmme Kultuurikeskusesse Riina Aro juhendamisel. 2009-2011 õppis samaaegselt lisaks veel kõhutantsu Müstika Tantsustuudios Berit Aicha Villi juures. Lisaks klassikalisele kõhutantsule tantsib Heli alates 2009 aastast Müstika Tantsustuudios ATS-i ehk American Tribal Style. Heli on Müstika Tribe liige alates 2013 a sügisest. Alates 2010 aasta jaanuarist tantsib Heli Tribal Fusion kõhutantsu Jaana Hansman juhendamisel LaStrange-s. Heli käib end pidevalt täiendamas erinevatel kursustel nii eestis kui välismaal, tema õpetajateks on olnud näiteks Mira Betz, Laura Zaray, Illan Riviere, Sandra Danse, Maria Aya – Malema, Kaidi Udris, Salah Rambo, Kairi Reinvee, Iris Frolov, Liina Remmelg, Sandra Vokk, Pille Roosi, Ozgen, Jamila, Yallar Julie, Pernilla Sund, Laura Luna, Sara Guirado, Kaila, Maris Abe, Mikaela Jokinen, Illan, Anasma ja teised. Alates 2016 aasta sügisest on Heli Tantsutrupp Alhambra juhendaja ja koreograaf.

Ulrike alustas tantsimisega juba 6-aastaselt (võistlustants). Õppides Tartu Ülikoolis psühholoogiat, tegeles ta
võimlemisega (lõpetanud Võimlemise rühmajuhtide kooli 1997). 2000. aastal astus Ulrike Viljandi Kultuuriakadeemiasse tantsukunsti erialale (tantsuõpetaja kutse aastast 2004). Ulrike on andnud lavalise liikumise tunde tulevastele lauljatele (G. Otsa nim. Muusika-koolis), peotantsu tunde tudengitele (TTÜ-s ja üliõpilaskorporatsioonides), teinud liikumise Eesti Kaitseväe Orkestrile, täiendanud end erinevatel koolitustel rahvatantsu alal (ERRS-s, Tallinna Rahvaülikoolis jm.). Aastast 2011 annab Ulrike tantsutunde Rahumäe Põhikoolis. Kõhutantsuga hakkas ta tegelema aastal 2006 Nõmme Kultuurikeskuses Riina Aro juures. Täiendanud on ta end sellel alal
erinevatel kursustel nii Eestis kui välismaal. Alates 2016 aasta sügisest on Ulrike Tantsutrupp Alhambra juhendaja ja koreograaf.

Karakter- ja rahvatantsu hakkas Riina Aro tantsima varateismelisena Nelli Uustalu juures, seejärel tantsis TÜ Rahvakunstiansamblis ja ans-s Kullaketrajad. Töötanud karakter- rahvatantsuõpetajana pikka aega, sealhulgas 10 a abiballettmeistrina ansamblis Sõprus, idamaa tantsu õppinud tol ajal Nailja Kraani (Tadziki Koreograafiakool) juhendamisel.
Mustlas- ja hispaania tantsu õppinud varasemal ajal Nelli Uustalu, Iraida Generalova ja Salme Lille Juures, viimasel aastakümnel Lehti Kostabi, Liina Remmelgi ja Natalija Ilvese juures (mustlastantsu kool Khamoro). Käinud ka Natalija Kulishenko, Irina Lizovskaja ja Aleksander Rubentshiku kursustel. Tantsib Zahira mustlastantsu grupis Liina Remmelgi juhendamisel.
Idamaa (kõhu)tantsu õppinud Pille Roosi, Kaidi Udrise, Iris Frolovi  ja Liina Remmelgi juhendamisel. Täiendanud end msg. kursustel Eestis, Soomes ja Lätis.  Kõhutantsu õpetanud  2004 – 2007 Amrita (Pille Roosi) stuudios, 2006 aastast õpetanud idamaa- ja mustlastantsu Nõmme Kultuurikeskuses.

Korraldaja Tantsustuudio Alhambra