Roheuuendus

Nõmme on tuntud oma rohelisuse ja mändide poolest. Nõmme Kultuurikeskuse jaoks on oluline, et meie armas Nõmme ja kogu keskkond püsiks sellisena veel pikalt. Seejuures oleme koostanud põhimõtted, mida järgides loodame vähendada enda jalajälge.

Julgustame meid külastama kasutades ühistransporti

Nõmme Kultuurikeskus asub Nõmme jaamast 300m kaugusel. Kultuurikeskuse ees peatuvad bussid nr 23, 36, 33, 10, 45 ja 27. Samuti on meil maja ees rattaparkla.

Sorteerime prügi, sealhulgas digiprügi

Lisaks maja töötajatele, kutsume üles ka kõiki külastajaid ja ruumide rentnike seda tegema. Peale remonti saab meie esimene korrus täiustatud prügi liigiti kogumise kastid, mille juures on ka juhend, et prügi leiaks omale õige koha.
Samuti võimaldame töötajatele aega, et nad saaksid kord kvartalis oma arvuti ja e-postkasti üle vaadata ning digiprügi ära kustutada.

Väldime uute asjade ostu

Iga uue asja jaoks kulub väga suur hulk energiat ja vahendeid. Seetõttu eelistame alati ürituste jaoks vajalikke asju rentida või laenata. Kui meil enam majas olevaid esemeid vaja ei lähe, siis pakume seda teisele ringile.

Taaskasutatavate nõude kasutamine

Nõmme Kultuurikeskus ei kasuta oma üritustel ühekordseid nõusid. Sama põhimõtet ootame ka oma rentnikelt.

Keskkonnahoidlike ürituste juhend

Enda töös juhindume keskkonnahoidlike ürituste juhendist, mis loodi 2022. aastal Tallinn Euroopa roheline pealinn 2023 projekti raames.

Rohelise Kontori tunnistus

Töötame selle kallal, et Nõmme Kultuurikeskus saaks Rohelise Kontori tunnistuse. Rohelise kontori eesmärk on kontori tegevuse keskkonnamõju pidev jälgimine ja vähendamine, millega kaasneb kulude kokkuhoid, loodusressursside säästev kasutamine, jäätmetekke vähenemine ning töökeskkonna tervislikumaks muutumine.