Maarja Nuut avas Nõmme Kultuurikeskuses uue aasta

Maarja Nuudi tegemised on viinud ta laia maailma ning nüüd ringiga tagasi kodusesse metsa ja mere äärde. Pühapäeval, 2 jaanuaril kell 19 andis ta kontserdi Nõmme Kultuurikeskuses, kus esitles oma uut plaati „Hinged“.

Maarja Nuut on laulja, viiuldaja, elektrooniline artist ja helilooja, kelle looming katab erinevaid muusikalisi maailmu. Maarjale on muusikat mängides oluline luua atmosfäär, mida inimestega jagada, nii et ta saaks oma lugu jutustada ja oma muusikat mängida.

Pidevas loomingulises kriisis olemist kirjeldab Maarja kui oma olemust. Ka tõuke uue plaadi salvestamiseks andis just loominguline kriis, kuigi plaadi idee hakkas vaikselt idanema juba mitu aastat tagasi. Veel enne koroonakriisi valis Maarja rahvusvahelise muusikaäri karusselli asemel mereäärse stuudio Koplis ja oma vanaema talu, kus ühes on hea katsetades, improviseerides oma ventiili lahti keerata ning teises maad harides end tasakaalustada.

Spontaansetest mõttepeegeldustest sündis sooloalbum “Hinged”, mis oma kakskeelses tähenduses loob ühendusi mineviku ja tuleviku vahel. Plaadil kõlav peegeldab Maarja süvenevat taju seostest, mõtestatud suhteid ümbritsevate inimeste ja keskkonnaga.

Kontsert Nõmme Kultuurikeskuses ei olnud kindlasti plaadi mahamängimine. Albumilt võetava energia, impulsi ja motiivide kombinatsioonis tekib selles hetkes täiesti uus materjal, nii et mõnigi kuulaja ei pruugi plaadilt tuttavat lugu ära tunda. Ka varasemad lood saavad uue kõlaga esitatud.

Maarja Nuut on õppinud viiulit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning pärimusmuusikat Viljandi Kultuuriakadeemias ja Stockholmi Kuninglikus Muusikakõrgkoolis. Maarja Nuudilt on ilmunud kuus albumit, millest viimane „Hinged“ ilmus aastal 2021.