ARHIIV: Maarja Nuut uusaastakontsert

  • P, 02.01.2022
  • 19:00
  • Suur saal
  • 20€ / 25€

Nõmme Kultuurikeskuse uusaastakontsert toimub pühapäeval 2. jaanuaril 2022 algusega kell 19.00! 

Kuni 26.12.2021 pilet 17€,
pärast jõule 20€
Samal päeval 25€

Piletid on eelmüügis Fienta.ee ja 1h enne algust kohapeal.

Maarja Nuut on laulja, viiuldaja, elektrooniline artist ja helilooja kelle looming katab erinevaid muusikalisi maailmu. Lisaks klassikalisele muusikaharidusele on Maarja end täiendanud erinevates žanrites – New Delhis tutvus ta Hindustani klassikalise muusikaga, Eesti arhiivides aga kodumaiste helide ja tantsudega. Ta on ühtaegu uurinud nii pärimusmuusikat kui kompinud elektrooniliste helide välispiire. Uudishimu ja avastustung ajendavad Maarjat katsetama mitmesuguste muusikaliste keelte, tehnikate ja väljendusviisidega, põimides neid omaenda kütkestavasse kunsti.

Ta on avaldanud kolm sooloalbumit, pälvinud arvukate auhindade kõrval ka heakskiitvat kriitikat ning teinud maailmale oma paeluvate, hüpnootiliste kontsertesinemistega mitu tiiru peale.

“Hinged” peegeldab möödunud aastat, mil Maarja piiride sulgudes maale ära pages. “Tekkis seletamatu tung harida maad ja ootamas oli vanaemalt päritud talu. Läbimatu võsa puhastamisest ja paksult kola täis hoonete sorteerimisest sai justkui üks pikk rituaal, kus tuli otsa vaadata kihtidele, mis põlvkondade vältel talletunud olid. Vahepealse tuulutusena veetsin aega oma mereäärses Kopli stuudios üsna juhuslikult modulaarsüntesaatoreid ühendades, sinna juurde kaasa ümisedes või pobisedes,” räägib Maarja. Spontaansetest mõttepeegeldustest sündiski sooloalbum “Hinged”, mis oma kakskeelses tähenduses loob ühendusi mineviku ja tuleviku vahel.


Üritusel saavad osaleda vaid COVID-19 vastu vaktsineeritud või läbipõdenud inimesed. Nakkusohutust peavad tõestama kõik alates 18aastased ja vanemad. Tõendi peavad esitama ka 12-17-aastased (alates 15.11.2021 noored, kes jäävad vanusevahemikku 12 aastat ja kolm kuud kuni 17), kes võivad lisaks vaktsineerituse või läbipõdemise tõendamisele esitada ka testitõendi. COVID tõend kehtib koos isikut tõendava dokumendiga.

Kui inimesele on vaktsineerimine tervislikel põhjustel vastunäidustatud, tuleb osalemiseks esitada vastav arstitõend.

Üritustel osalejate tõendeid kontrollib enne ürituse algust kultuurikeskuse töötaja. Kui külastaja ei suuda oma nakkusohutust tõestada, pole tal vastavalt Vabariigi Valitsuse korraldusele õigust üritustel osaleda ning korraldajal puudub kohustus piletiraha tagastada (VÕS §101 lg 3).