Seeniorite kinoklubi “Ristumine peateega” 25. aastapäev

Seeniorite kinoklubi on tagasi Nõmmel!

Veebruaris toome teieni mängufilmi “Ristumine peateega”, mille esilinastusest saab sel aastal 25 aastat. Film on sündinud Jaan Tätte näidendi “Ristumine peateega ehk muinasjutt kuldsest kalakesest” ainetel.

Kategooria: Mängufilm | Žanr: Draama
Režissöör: Arko Okk
Tootja: Acuba Film
Kestvus: 64 min

Pilet 4€

Piletid saadaval kultuurikeskuses ja Fienta.ee.

Laura ja Roland üritavad hääletades teise linna jõuda. Kolmanda autoga jõuavad nad ristmikule, kust enam edasi ei saa. Neid lihtsalt ei võeta peale. Laura eestvedamisel hakatakse liikuma mööda kitsast metsateed, et öömaja leida. Oma väikeses metsamajakeses elab Osvald, kellel on foto maailma kauneimast naisest, neli miljardit dollarit, mille ta sai maja taga jões elavalt kuldkalakeselt ja näib, et ta ootab kedagi. Fotol olev naine on päevitunud, tal on sünnimärk ja ta kannab kaelas peenikest kuldketti. Roland ja Laura astuvad sisse ning tundub, et Osvald ongi Laurat oodanud. Ta on kindel, et rahast tulev jõud tõi temani tüdruku ajakirjakaanelt. Kuid asi ei möödu sekeldusteta. Laural on kaasas armastatud noormees, kellega Osvald ei ole arvestanud. Mees pakub Rolandile raha – miljard dollarit Laura armastuse eest. Algab mäng tegelaste mõistuse ja tunnete proovilepanekuga.

Osades Andrus Vaarik, Piret Kalda, Jaan Tätte ja Emil Urbel. Lavastaja Arko Okk, stsenaristid Jaan Tätte ja Arko Okk, muusika autor Jukka Linkola.

Film sai 1999. aastal Stockholmi Rahvusvahelisel Filmifestivalil Rahvusvahelise Filmikriitikute Ühingu FIPRESCI žürii auhinna kui Põhja- ja Baltimaade eriprogrammi tähelepanuväärseim film ja 2000. aastal Montevideo rahvusvahelisel filmifestivalil parima režiidebüüdi auhinna Opera Prima.