Õnne-Ann Roosvee

Õppisin maailma parimas koolis – Tallinna Muusikakeskkoolis koorijuhtimise erialal. Olen lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi muusikapedagoogika osakonna ning omandanud Eesti Muusikaakadeemias magistrikraadi koorijuhtimises. Alustasin laulmisega kahe- ja poole aastaselt ning sellest ajast peale pole saanud vaiki olla. Suurimad muusikaelamused on seotud laulmisega Maailma Noortekooris ja Euroopa Kooriakadeemias ning kooriga Voces Musicales (Tallinn). Töötasin 1991-2020 Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias õpetaja-kontsertmeistrina, olen olnud Tallinna Pedagoogilise Instituudi segakoori, Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilise Naiskoori, Eesti Koorijuhtide Naiskoori ning ETV Muusikastuudio kooride dirigent. Esinen erinevate solistide, ansamblite ja kooride klaveri- ning orelisaatjana. Salvestustest on valminud 5 DVD-d ja 17 CD-d. Olen olnud Laulupidude eelproovides kontsertmeister aastast 2007. Kultuurikeskusesse tulin septembris 2015. Juhatan kolme koori: tüdrukutekoor NÕMMELILL, Noorte Naiste koor KEVAD, naiskoor NÕMME ning juhendan tütarlaste ansamblit FIORE. Aitan kaasa kooridega seotud erinevate ürituste ning laululaste konkursi Kevadekuulutaja/Tähtede Lava korraldamisel.

Mis on sinu hobid?
Laulmine heades koorides ja ansamblites, muusika kuulamine ja aiatööd.

Mis motiveerib sind tegutsema?
Muusika ise.

Mis on sinu lemmikraamat, – muusika, -film, -loom vms?
Lemmikraamat on A. Dumas` Kolme musketäri triloogia (mida isa luges mulle lapsena unejutuks), Luule Viilma teosed, (kunsti)ajaloo raamatud ning Piibel. Klassikalisest muusikast jumaldan J. S. Bachi. Popansamblid: ABBA, Herrey`s, Westlife ja BTS. Filmid: Sõrmuste Isand, Harry Potter, MacGyver 🙂 Viimasel ajal enam filme ega TV-d ei vaata. Armastan loodust ja loodut kogu selle täiuses.

Kus on sinu lemmikpaik?
Oma aed. Riik: Põhja-Küpros. Lemmiklinnad: Tallinna vanalinn (minu lapspõlvekodu), Budapest, Viin , Praha, Barcelona ja endine Pariis.

Mis on sinu viimase aja eriline elamus?
Noorte Naiste koori KEVAD nimetamine Aasta naiskooriks 2020 ning minu nominatsioon aasta dirigendi preemiale.

Millest sa unistad?
Headuse võidust.

Milline leiutis teeks sinu elu lihtsamaks?
Kui saaks olla mitmes kohas korraga.

Kelleks sa väiksena tahtsid saada?
Muusikateadlaseks või künoloogiks (koerte aretus).

Mida sa ütleksid 18-aastasele iseendale?
Ole julgem!

Milleks sul on nüüd, praegusel distantsajal aega?
Nootide korrastamiseks.

Kas ja kuidas on muutnud sind koroona-aeg ja/või mida sa oled õppinud?
Saan veidi rohkem kodus olla ja ka puhata.

Kuidas sattusid Nõmme Kultuurikeskusesse tööle, huviringi juhendama, huviringis osalema?
Mind kutsus Maret Alango.

Milline seik või üritus kultuurikeskuses on kõige eredamalt meeles?
Imetegija 2017 nimetus, Nõmmelille etendus “Lugu kuningatütrest” ja Noorte Naiste koori KEVAD esikoht kammerkooride konkursil.

Mis teeb Nõmme Kultuurikeskuse eriliseks?
Hubane maja ja ühtehoidev kollektiiv.