Nele Ross

Olen Meero Muusiku väikelaste lauluõpetaja ja Nõmme Kultuurikeskuses teen 0,5-3 -aastastele lastele koos vanematega muusikatunde vist juba 6 aastat? Kuigi olen lõpetanud Muusikaakadeemia (tolleaegse Konservatooriumi) koorijuhtimise alal, siis muusikapedagoogikat õppisin veidi lisaks ja erinevates beebikoolides olen töötanud juba alates viimasest kursusest, 1994.a. Palju kasulikke ja häid kogemusi olen saanud arvukatelt koolitustelt ja eelkõige oma 4 last kasvatades?

Mis on sinu hobid?
Väga südamelähedane on endiselt koorilaul. Laulan segakooris KOOR, dirigent Raul Talmari käe all. Veel meeldib mulle looduses matkata, kuulata erinevat muusikat ja lugeda. Samuti köidab aroomteraapia ja õlide kasutamise võimaluste avastamine.

Mis motiveerib sind tegutsema?
Tööalaselt kindlasti laste ja vanemate tagasiside. Lapsesuu teatavasti ei valeta:) Õigem oleks küll öelda, et näen lapse kehakeelest, kas minu poolt pakutav muusikaõpetus talle meeldib ja korda läheb ning kutsub teda kaasa tegutsema. Loomulikult ei lähe kõik muusikavalikud alati täppi ja siis ongi aeg mõtiskleda, mida võiks muuta ja kuidas loovamalt läheneda ning paremini iga lapseni jõuda. Minu jaoks on oluline, et saaksin lastele ja vanematele jagada seda rõõmu ja positiivsust, mida annab muusikaga tegelemine.

Mis on sinu lemmikraamat ja – muusika?

Lemmikraamatut eraldi välja tuua ei oskagi, kuid kõik Tõnu Õnnepalu kirjutatu on väga meeldinud. Muusikast on mul ilmselt veel keerulisem lemmikuid nimetada, kuid hetkel kõnetavad klassikutest Bach ja Pärt. Samuti meeldib mulle Mari Jürjensi ja Stingi muusika.

Kus on sinu lemmikpaik?
Reisidest on enam meelde jäänud Itaalia, Kreeka saarte ja Iirimaa kaunis loodus. Koduses Eestis aga on lemmikpaigaks meie pere maakodu Haapse külas koos kauni ranna ning metsaradadega.

Mis on sinu viimase aja eriline elamus?
Ma ei väsi üllatumast, kui palju häid ja toredaid inimesi on igapäevaselt meie ümber ning kuidas praegusel kriisiajal veel eriti kokku hoitakse.

Mille üle sa viimati südamest naersid?
Naeran tõepoolest iga päev koos oma pere ja lastega, kellest on kasvamas teravmeelsed ja hea huumorisoonega inimesed ? Usun siiralt, et hea tuju hoidmine ja naermine on praegusel ajal eriti oluline!

Millest sa unistad?
Oh, seda on palju?

Kelleks sa väiksena tahtsid saada?
Unistasin töötada ämmaemandana:) Kuid olen valinud oma kujutlusele üpris lähedase ameti, eriti beebidele muusikatunde tehes?

Milleks sul on nüüd, praegusel distantsajal aega?
Ehk veidi enam koristamiseks ja oma kodu ja maakodu sättimiseks. Aga ka lugemiseks ja muusika kuulamiseks.

Kuidas sattusid Nõmme Kultuurikeskusesse huviringi juhendama?
Meerot kutsus Nõmmele Kadri Järvelaid, keskuse eelmine direktriss. Ja oleme selle kutse eest siiani tänulikud, kuna meie rühmad on olnud küllaltki edukalt laululastega täidetud?

Milline seik või üritus kultuurikeskuses on kõige eredamalt meeles?
Kui vaatan kult. keskust lapse silmadega, siis kindlasti kalakesed fuajees ning kaunis seinamaaling 2.korrusel? – see sobib vist pigem järgmise küsimuse vastuseks!

Mis teeb Nõmme Kultuurikeskuse eriliseks?
Ikka head inimesed, kes seal töötavad ning nende loovad ja lennukad ideed? Mul on vedanud, et saan igal esmaspäeval alustada töönädalat koos toredate ja alati abivalmis kolleegidega kenades ja valgusküllastes Nõmme Kultuurikeskuse ruumides.