Miina Laanesaar
Olen viiuldaja Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris viimased 7 aastat. Nõmme Kultuurikeskusega seob mind aga hoopis joogatundide juhendamine. Aastatepikkune huvi viis 2016. aastal õppima Rahvusvahelisse Kundalini jooga õpetajate kooli (Karam Kriya School). Praegu täiendan end 2. taseme koolitusel.
Mis on sinu hobid?
Kuulun nende õnnelike hulka, kelle töö ja hobi on omavahel seotud. See kehtib nii muusika kui jooga kohta. Armastan ka looduses liikuda ja lugeda.
Mis motiveerib sind tegutsema?
Muidugi ideaalis inspiratsioon kui võimas tõukejõud. Kuid üritan seda mitte ootama jääda, vaid tegutsemisega alustada. Ja enamasti ongi inspiratsioon märkamatult kohal.
Mis on sinu lemmikraamat?
Minu öökapilt leiab raamatu, millest ikka ja jälle vaimustun: Eckhart Tolle “Siin ja praegu: kohaloleku jõud.” Teema meisterlik käsitlus kannab lugeja pehmelt ajatusse olevikuhetke. Viimase aja omapäraseim lugemiselamus ilukirjanduse vallast oli aga Johannes Aaviku “Ruth”.
Kus on sinu lemmikpaik?
Üks küllaltki omaette rannajoon Lahemaal, olles minu jaoks omamoodi pühapaik, mis laeb ja taastab. Sealses ümbruses olen veetnud aega kõigil suvedel alates esimesest eluaastast.
Mille üle sa viimati südamest naersid?
Vahel tekib kontrollimatu põhjendamatu naerulaviin väsimusest. Nõnda juhtus näiteks hiljuti ühes õhtuses ansambliproovis, kusjuures see muundas väsimuse.
Kelleks sa väiksena tahtsid saada?
Flöödimängijaks.
Milleks sul on nüüd, praegusel distantsajal aega?
Nautida pikki jalutuskäike ja märgata detaile looduses, mis annavad märku kevade tulekust. Tooksin välja ka midagi eelmisest kevadest. Mul on kultuuri- ja kirjandushuviline vanaema, kellega eriolukorra kestel lugesime üksteisele telefonitsi luulet. Oli kosutav ja värskendav nii mulle kui talle.
Kas ja kuidas on muutnud sind koroona-aeg ja/või mida sa oled õppinud?
Olen mõtisklenud pereliikmetele pühendatud aja ja tähelepanu hinnalisusest. Need on väärtused, mille isolatsiooniaeg on meile kõigile kinkinud. Taolisi kingitusi tasuks märgata rohkem, igapäevaselt. Praegune aeg on muidugi keerukas väga erinevatel tasanditel. Aga miks mitte püüda kinni ikkagi parim ja näha väljakutses arenguvõimalust? Näiteks on meil ehk rohkem mahti pöörata pilk vahelduseks väljast sissepoole. Jälgida ja vaadelda, mis enda mõtetes päriselt toimub ja kuidas see isiklikku reaalsust mõjutab. Mulle näib, et on duaalsest mõtteviisist stiilis “minu tõde on õige ja sinu tõde on vale” väljakasvamise ajastu. Iseenda kaitsehoiakutest, hinnangulisusest ja hirmudest teadlikuks saamine nõuab aga suurt tahet ja ausat sisemist tööd, mida keegi teine meie eest teha ei saa. Vastutuse võtmine oma sisemise ruumi eest on suurim väljakutse ja ühtlasi kõige olulisem samm. Samas on see teekond põnev ja minu arvates ainus viis loomaks tõelist muutust nii individuaalsel kui kollektiivsel tasandil.
Kuidas sattusid Nõmme Kultuurikeskusesse tööle, huviringi juhendama, huviringis osalema?
Kui Nõmmele elama asusin, tekkis mõte siinkandis tundidega alustada ning paari hea tuttava nõmmeka soovitusel võtsin Kultuurikeskusega ühendust.
Milline seik või üritus kultuurikeskuses on kõige eredamalt meeles?
Tõnu Kõrvitsa detsembrikuised diskod.
Mis teeb Nõmme Kultuurikeskuse eriliseks?
Soe ja sõbralik atmosfäär. Meeldiv, et huviringide valik on väga lai ning igaüks saab leida oma.
Kundalini jooga tunnid koos Miinaga toimuvad Zoomi keskkonnas esmaspäeviti kell 19.30-21 ja oodatud on ka algajad. Osalustasu 9€
Osalemiseks kirjuta miina.laanesaar@gmail.com