Külle Kordemets

Olen õppinud elulisi asju – voolima ja tikkima, joonistama ja portselani maalima – seda kõike Tallinna 24-s Keskkoolis – nüüdne Kopli Kunstikool. Veel nimetan ma ennast kõrgharidusega nõudepesijaks 😉 – selle oskuse saab nimelt endise nimega TPI-s õppides. Nagu näha, on ajad muutnud nimesid ja mina aja jooksul vahetanud ameteid. Nüüdseks olen jooga õpetaja ja joogaõpetajaks õpetaja. Joogatundide läbiviimine ongi mind Nõmme Kultuurikeskusesse toonud.

Mis on sinu hobid?
Sportlikkus mõttes harrastan ma sulgpalli mängimist. Võistlen ja mängin oma lõbuks. Metsas ringi kondamine koos fotoaparaadiga – see on ka tore. Sai siin kultuurikeskuses koos hea sõbra Kairi Kalmanniga isegi näitus korraldatud. Ja veel on osa mu elust muidugi jooga praktiseerimine – oma hinge eest hoole kandmine, kui kasutada köstrihärra sõnu. See viimane läheb muidugi rohkem juba elustiili kui hobina kirja.

Mis motiveerib sind tegutsema?
Üldiselt motiveerib mind huvi inimeseks olemise suhtes. Mida teha, kuidas teha, kellega teha nii, et tee oleks toetatud vajadusest mitte tahtmistest. Motiveerib positiivse poole otsimine ja leidmine nii endas kui kogu loodus.

Mis on sinu lemmikraamat, – muusika, -film, -loom vms?
Lemmikuid ei ole, aga midagi on meeles…näiteks “Siili elegants” – raamatuna, “Päeva riismed” nii raamatu kui filmina. Muusikat armastan, ühel päeval ühte, teisel teist ja kolmandal sootuks mingit muut laadi.

Kus on sinu lemmikpaik?
Hea on olla seal kuhu just maandunud olen. Tunnen ennast kõikjal koduselt (üldiselt) ja ei eelista ühte kohta teisele.

Mis on sinu viimase aja eriline elamus?
Eriline aeg toob erilisi elamusi. Vaid lühidalt – et terad eralduvad sõkaldest siis võib öelda et ülim headus tuleb vastu sealt, kus oodatagi ei oska ja ootamatu kurjus veel varjatumast kohast. Erilised elamused mõlemad, ei halb ega hea – lihtsalt on võimalus äärmuste poolt üllatada saada.

Mille üle sa viimati südamest naersid?
Olin just mõni päev tagasi ema ja isa 66 pulmaastapäeva tähistamas ja isa filosofeeris armastuse üle. (Lugesin neile just näoraamatu tervitusi, kus paarile ikka armastust sooviti) . Küsis siis isa: “Kuulge, mis asi see Armastus on” ja vaatab oma moori poole “meie ei ole küll kunagi armastusest rääkinud” Ja lisab “ma lugesin, et armastus on kahe limaskesta kokkupuude” 🙂 – ja ema lisab” need tänapäeva noored, muudkui räägivad armastusest ja siis see kaduvat ära ja nemad lahutavad. Näed, meie elame ikka koos – pole armastust ja pole midagi ka kaotada”. No me kõik itsitasime südamest.

Millest sa unistad?
Ma ei unista, unelen vahel uitmõtetega, et ei tea mis küll seal teisel pool ikkagi on….

Milline leiutis teeks sinu elu lihtsamaks?
3D printer, mis teeks uued hambad, mis oleks nagu enda omad kõikidele vajajatele alates ca 40-ndast eluaastast 😉 – usun, see teeks kõigi meie elu lihtsamaks.

Kelleks sa väiksena tahtsid saada?
Ei tea, aga kindlasti mitte õpetajaks. Seda ma mäletan.

Mida sa ütleksid 18-aastasele iseendale?
Ära karda mitte midagi ja tee mida iganes sa soovid. Peaasi, et see teeb sind rõõmsaks. Ja kui ei tee, tee midagi muud.


Kas ja kuidas on muutnud sind koroona-aeg ja/või mida sa oled õppinud?

Minu mõtetes ei ole koroona aega. On aeg. Või ajatus. Ja on nagu on.

Kuidas sattusid Nõmme Kultuurikeskusesse tööle, huviringi juhendama, huviringis osalema?
Inimesed soovisid hommikust tundi, otsisin kohta, leidsin kultuurikeskuse. Küsisin, kas saab – öeldi, ole lahke ja alusta.

Mis teeb Nõmme Kultuurikeskuse eriliseks?
Keskus on ise toredas kohas, Nõmme keskel. Ilus maja ja toredad tegevused sees.