Noorte Naiste Koor Kevad saavutas 16. kammerkooride festivalil 3. koha B-kategoorias

Selleaastasel 16. kammerkooride festivalil saavutas Noorte Naiste Koor Kevad 3. koha B-kategoorias. Aasta varem võideti samal konkursil 1. koht C-kategoorias.

Küsimusele, mis on koori arenguhüppe saladuseks, vastab dirigent Õnne-Ann Roosvee: „Me ei katkestanud kooriproove ühegi piirangu ajal. Kui kontakttunnid olid keelatud, siis toimusid proovid veebis.“

Ka eelmise aasta üks konkursivõit tuli videoteel. Rahvusvaheline Leonardo da Vinci nimeline koorifestival toimus 2021. aasta juulis videokonkursina, kus Noorte Naiste Koor Kevad pälvis nais- ja meeskooride kategoorias III koha.

Noorte Naiste Koor Kevad ei puudu üheltki Nõmme ürituselt. Nii on lauludud päikesetõusul lipuheiskamistel, laulu- ja tantsupäevadel, esinetud kontsertidel ning võetud osa konkurssidest. Lisaks konkursivõitudele on tugevdanud koori head ühist tunnetust ning lähendanud liikmeid ka muud tegemised. Näiteks löödi kaasa Tele2 reklaamklipis, osaleti telekanali Kanal 2 seriaalis „Kümnest kümme“.

Kooriühingu poolt on Õnne-Ann Roosvee olnud kahel korral parima dirigendi nominendiks ning sellel aastal esmakordselt oli parima koori nominendiks Noorte Naiste Koor Kevad.

 

Noorte Naiste Koor Kevad ootab uusi lauljad T, 16. augustil ja N, 18. augustil kell 18 Nõmme Kultuurikeskusesse proovi.

Seniks head suvepuhkust!