Nõmmel tähistati rahvusvahelist muusikapäeva ja Glehni lossi 135. aastapäeva käsikellaansamblite kontserdiga

02Sellel reedel, 1. oktoobril tähistati nii rahvusvahelist muusikapäeva kui ka Glehni lossi 135. sünnipäeva. Selle puhul toimus Glehni lossis kontsert „Kellamuusika lossis“.

Rahvusvahelise muusikapäeva traditsioon algatati 1975. aastal Rahvusvahelise Muusikanõukogu eestvedamisel kutsumaks meenutama, milline koht on muusikal kultuuris ja igapäevases elus. Eestis on muusikapäeva tähistatud Eesti Muusikanõukogu eestvedamisel alates 2002. aastast Muusikapreemiate jagamisega ning alatest 2013. aastast üle-eestilise kontsertide programmiga.

Viimased 3 aastat on muusikapäeva kontserdikohaks olnud ka Nõmme Kultuurikeskus. Sellel aastal on varasemast erinev see, et Eesti Muusikanõukogu kutsus kultuurikorraldajaid üles korraldama meeldejääva muusikasündmuse enda kodukohas. Nõmme kultuurikeskus ning käsikellade ansamblid Campanelli ja KellaRing võtsid üleskutse. Kuna samal päeval täitub ka 135 aastat Glehni lossi valmimisest, siis on Glehni loss kontserdi toimumise kohaks kõige sobivam.

Kontserdil „Kellamuusika lossis“ kõlas muusika Nikolai von Glehni kaasaegsetelt heliloojatelt. Esinevad käsikellade ansambel Campanelli, käsikellastuudio KellaRing ning Inna Lai käsikellade soolo. Kunstiline juht ja dirigent on Inna lai.

Kuni 12aastased (kaasa arvatud) saavad kontserdile tasuta, kui –
neil on piletiga kaaslane;
neil on Fienta keskkonnast välja võetud tasuta pilet.

Kogu muusikapäeva kavaga saab tutvuda muusikapäeva kodulehel www.muusikapäev.ee.