Nõmme tänuauhinna 2017 pälvis kultuurikeskuse käsikellaansamblite juhendaja Inna Lai

Nõmme tänuauhinna 2017, Nikolai von Glehni pronksskulptuuri, pälvis käsikellade mängija, juhendaja ja dirigent Inna Lai.

2005. aastal asutas Inna Lai käsikellaansambli Campanelli ja noorte käsikellastuudio KellaRing Nõmme kultuurikeskuse juurde. Tema loodud käsikellade ansamblitest on tänaseks kujunenud unikaalsed kollektiivid mitte ainult Nõmme piirides, vaid kogu Eestimaal ning nende kontserte on nautinud tuhanded inimesed ka rahvusvahelistel festivalidel ning kontsertreisidel paljudes välisriikides.
2012. aastast alates esineb Campanelli iga aasta alguses kontserdiga Peterburi Jaani kirikus. 2015. aasta algas ansamblil kontsertreisiga Venemaale. Osaleti kolmel festivalil, kokku anti kümme kontserti, millest kõik olid väga menukad. Sellel suvel võeti ette ka kontsertreis Ameerika Ühendriikidesse, kus anti neli kontserti kolmes osariigis. Kontserdil Washington Crossing Historic Park’is oli kontsertprogrammi üheks osaks ka Eesti laulva revolutsiooni tutvustamine.
Inna Lai käe all on üles kasvanud juba uus põlvkond noori käsikellamängijaid, kes jätkavad Campanelli edu radadel – noorte käsikellastuudio KellaRingi kontsertansamblit oodatakse 2018. aasta jaanuaris Jyväskylässe tähistamaks Soome 100 ja Eesti 100 juubeleid.

Palju õnne Inna Laile!