Nõmme muuseum liitub muuseumipühapäevade programmiga

Nõmme muuseum liitub muuseumipühapäevade programmiga

Pühapäeval, 8. jaanuaril avab esimest korda muuseumipühapäevade programmi raames oma uksed ka Nõmme muuseum (Jaama 18). Muuseum on avatud kell 12-16 ja Nõmme ajalugu tutvustab külastajatele kultuuriloolane Piret Loide, kes oli 20 aastat tagasi ka üks muuseumi taasloojatest.

Nõmme muuseum asutati 13. novembril 1935 praeguse Nõmme muusikakooli hoones, kuid suleti 1940. aastal. Nõmme muuseum taasasutati ajaloolise Nõmme raudteejaama ootesaali ja piletikassa ruumides 28. veebruaril 2002. Esimeseks ja pikaajaliseks muuseumi juhatajaks oli Piret Loide. Ajaloolist konsultatsiooni andis ajaloolane Leho Lõhmus. Alates 1. septembrist 2020 kureerib Nõmme muuseumi Nõmme kultuurikeskus ning see on avatud vastavalt kokkuleppele.

Tallinna muuseumipühapäev on linna algatus, et pöörata enam tähelepanu muuseumite igapäevasele tegevusele ja linna rikkalikule kultuurielule ning parandada selle kõige kättesaadavust nii tallinlastele kui Tallinna külalistele. Muuseumipühapäevad algasid 2022. aasta märtsikuus linna hallatavates muuseumites ning on järgmistel toimumiskordadel kaasanud teisi muuseume ja näitusepindu, tehes seda järjepidevalt ka edaspidi. Sündmuste sarja eesmärk on tuua uute sihtrühmade näol inimesi näitustele ja senised külastajad tagasi muuseumitesse.

Rohkem infot ja liitunud muuseumide nimekirja leiab www.tallinn.ee/muuseumipuhapaev.