Nõmme Kultuurikeskuse Noorte Naiste koor Kevad pälvis Eesti Naislaulu Seltsi tiitli Aasta naiskoor 2020

Märtsi esimesel nädalal kuulutas Eesti Naislaulu Selts välja tiitli Aasta naiskoor 2020 võitja, mille sellel korral pälvis dirigent Õnne-Ann Roosvee juhendatav Noorte Naiste koor Kevad.

Eesti Naislaulu Selts on aasta koori tiitlit välja andnud 2004. aastast. Tiitel antakse koorile, kes on aasta jooksul saavutanud silmapaistvaid tulemusi või andnud panuse kohalikku kultuuriellu ning on olnud seltsi liige vähemalt ühe hooaja. Tiitliga kaasneb Eesti Kultuurkapitali rahaline preemia kooritegevuse edendamiseks ning esinemine Estonia kontserdisaalis isadepäeval, aasta isa väljakuulutamise kontsert-aktusel .

Noorte Naiste koor Kevad loodi Nõmme Kultuurikeskuses 1. septembril 2006. Alates 2015. aasta sügisest on koori dirigent Õnne-Ann Roosvee. Koori juures on tegev koormeister Mari Roos ning laululaagrites abistab hääleseadja Külli Kiivet. Oktoobris saavutas koor Eesti Kammerkooride konkursil esimese koha C-kategoorias ning dirigent Õnne-Ann Roosveele omistati parima dirigendi eripreemia.

Praeguste piirangute ajal kohtub Noorte Naiste koor Kevad teisipäeviti veebivahendusel ning uued liikmed on ka praegu oodatud.