Nõmme Kultuurikeskus võõrustab esimest kiirmaleturniiri Nõmme Open

Malepidu tuleb Nõmmele
URMAS RANDMA
Nõmme Openi korraldaja

12. mail kell 17 toimub Tallinna tehnikaülikoolis I TalTechi rahvusvaheline välkmaleturniir ja malepidu jätkub Nõmme kultuurikeskuses 13. mail kell 11, kui saab teoks esimene kiirmaleturniir Nõmme Open.
Vaatamata kasvuraskustele on turniiridele registreerunud juba üle 120 mõttesportlase 11 riigist. Kaasa on mängimas kogu Eesti maleparemik, sealhulgas Nõmme maleperekond Narva eesotsas Eesti naiste esimaletaja, naiste suurmeistri Mai Narvaga. Talle on toeks ema Regina, isa Jaan ja õde Triin. Samuti Eesti suurmeistrid Kaido Külaots ja Aleksander Volodin.
Malemaailma nimedest on kohal legendaarsed suurmeistrid Artur Jussupow Saksamaalt ja Alexei Shirov Hispaaniast, kes kaunistavad iga maleturniiri maailmas, samuti on kaasa mängimas suurmeistrid Läti, Leedu, Soome ja Rootsi paremikust.
Korraldajana olen võtnud seisukoha, et toetun korraldamises vaid Nõmme ettevõtetele ja nõmmekatele. Olgu see kui Nõmme ühine missioon kodukandi tutvustamiseks kogu maailmale läbi hästi korraldatud maleturniiri.
Usun, et male on selleks väga hea väljund, kuna jälgijaid on tuhandeid. Aitäh kõigile, kes on ürituse toimumisele kaasa aidanud.
Nõmme Openile on vast kõige lähedasem kiirmaleturniir sel aastal neljandat korda toimuv Saaremaa malefestival, mis eelmisest aastast kannab nime Coop Saaremaa malefestival. Olles juba üle 20 aasta korraldanud maleturniire Pühajärvel, kus on osalenud maailma absoluutsed tippmängijad, otsustasin Leisist pärit poisina teha rahvusvahelise turniiri ka Saaremaal. Turniir on aastatega aina kasvanud ning ka pandeemia ei suutnud seda murda. Nüüd olen valmis proovima kätt Nõmmel. Loodetavasti avaturniirid õnnestuvad ja Nõmme malefestivalist saab tulevikus kogu malemaailmas oodatud võistlus, kuhu ikka ja jälle soovitakse tagasi tulla.
GENS UNA SUMUS

 

Artikkel ilmus Nõmme Sõnumites 05.05.2023