Kultuurikeskuse sügishooaja programm pakub erinevaid huvitavaid kontserte

Nädalasiseselt on Nõmme kultuurikeskus laulu- ja tantsupeoks ettevalmistuvate kooride-tantsurühmade ning paljude muude huviringide päralt, nii on nädalavahetused ürituste programmi päralt. Sellel sügisel on  programm on eriti tihe ja mitmekülgne.

Esimene suurem kontsert, Jaagup Kreemi ja Taavi Langi Akustiline Elamus, toimub juba 24. septembril, kus esitamisele tulevad Terminaatori legendaarsed laulud. Nõmmel sündinud ja seal ka muusika loomisega alustanud Jaagup Kreem on oma lapsepõlveradadel tagasi ning koos kitarrist Taavi Langiga viiakse publik ajarännakule, räägitakse lugusid Terminaatori algusaastatest ja loomulikult värvitakse neid lugusid legendaarse bändi lauludega.

Laupäeval, 1. oktoobril on rahvusvaheline muusikapäev ning muidugi toimub selle puhul ka kultuurikeskuses palju huvitavat. Reedel, 14. oktoobril tähistame kultuurikeskuse 77. sünnipäeva. Jälgi nende sündmuste reklaame kultuurikeskuse kodulehelt.

Auhinnatud muusikutest duo Anna Kaneelina ja Erki Pärnoja astuvad kultuurikeskuse lavale reedel, 21. oktoobril. 2019. aasta alguses debüütalbumi avaldanud Anna Kaneelina pälvis Eesti Muusikaauhinnad 2020 galal neli auhinda – aasta naisartist, aasta album, aasta alternatiiv/indie album ning aasta debüütalbum. Erki Pärnoja oli Eesti Muusikaauhinnad 2018 galal aasta meesartisti ning 2018. ja 2021. aastal alternatiiv/indie albumi laureaat. Koos laval esinedes moodustab paar harmoonilise terviku ning lubab kuulajail sukelduda endi sisemaailma läbi hõrgu vokaal-ja helimaailma. Esitusele tulevad peamiselt Anna ja Erki enda lood.

Alustab jazzmuusikat esitlev sari Jazz Nõmmel, mille avakontserdi annab reedel, 28. oktoobril See pole see Trio, koosseisus Jana Kütt, Tobias Tammearu ja Robert Rebane. Trio taaskasutab enne nende aega loodud laule veidi tänapäevasemas võtmes. Laval on rohkem pille kui mängijaid, et luua eriilmelisi maailmu kullavaramusse kuuluvatele lugudele, sh See pole see, Pistoda laul, Mind veel ei ole jpt. Muusikud suhtuvad lugude algsesse olemusse aupaklikult jättes omale vabaduse interpretatsiooniks ja improvisatsiooniks.

Tõnu Kõrvitsa disco tuleb taas 25. novembril. Aegajalt DJ-ametit pidav helilooja jagab publikuga oma ääretult suurest vinüülplaadikogust enda lemmikmuusikat. Juba legendaarseks kujunenud peolt ei puudu ka üllatuslik live-band Jealous Guys.

Lisaks veel palju kontserte, tantsupidusid jm huvitavaid üritusi. , et olla esimesena kursis kultuurikeskuse uudistega.

 

Nõmme Kultuurikeskus – 77 aastat kultuuri Nõmme südames.