Kultuurikeskuse fassaadi remonditööd lükkuvad edasi

Nõmme Kultuurikeskuse fassaadi renoveerimine lükkub edasi, kuna juulis lõppenud hankele ei esitatud ühtegi pakkumist.

Kultuurikeskuse fassaadi renoveerimistööd algasid eelmise aasta juuli lõpus. Krohvi ja vana soojustuse eemaldamise järgselt selgus, et viilkatusega majaosa suur hulk kandvatest puitkonstruktsioonidest on  niiskuskahjustustega, mida nii suures ulatuses polnud võimalik ette näha. Talastiku väljavahetamine, plommimine ja kaasnevad lisatööd kestsid novembri lõpuni ning kergitasid hanke mahtu lubatud piirini. Seetõttu hoone konserveeriti talveks ning kevadel kuulutati välja uus hange.

Kevadine hange lõpetati lepingut sõlmimata, sest laekus ainult üks pakkumine ja seegi planeeritust oluliselt kõrgema maksumusega. Suvel korraldati järgmine hange, sel korral väiksemas mahus, mille raames oli plaanis teostada ainult soojustus- ja krohvimistööd. Kahjuks sellele hankele ei esitatud ühtegi pakkumist. Hetkel on veel ebaselge, kuidas edasi, kas jätkatakse läbirääkimistega hankega või on vaja korraldada uus hange.

Kersti Arulaidi ja Ilmar Jakobsoni projekt näeb ette maja esialgse välisilme taastamise (sh suure saali kahe akna avamine, esifassaadi ruumiline vanik), millele annavad oma moodsa aktsendi LED reklaamkastid ja välisvalgustus. Väiksemas mahus hankest jäid välja projektijärgne valgustus, ruumiline vanik esifassaadile, reklaamkiri, varikatused. Need tööd saavad teostatud järgneva(te)l aasta(te)l, kui selleks on vahendeid eraldatud.

Nõmme Kultuurikeskuse fassaadi renoveerimistööde hanke kuulutas välja Tallinna Linnavaraamet.

Nõmme Kultuurikeskuse hoone on ehitatud 1924. aastal arhitekt Ferdinand Gustav Adoffi projekti järgi kinomajaks.

2022 Vaade-Turu-platsilt