Noorte naiste koor Kevad ja dirigent Õnne-Ann Roosvee on koorimuusika aastapreemiate nominendid 2021

Nõmme Kultuurikeskuse Noorte Naiste Koor Kevad ja dirigent Õnne-Ann Roosvee on viimastel aastatel saavutanud nii konkursivõite kui pälvinud ka mitmeid kõrgeid tunnustusi.

Noorte naiste koor Kevad loodi Nõmme Kultuurikeskuses 1. septembril 2006. Alates 2015. aasta sügisest on koori dirigent Õnne-Ann Roosvee. Koori juures on tegev koormeister Mari Roos.

Aastal 2020 saavutas Noorte Naiste Koor Kevad Eesti Kammerkooride konkursil esimese koha c-kategoorias ning dirigendile Õnne-Ann Roosveele omistati parima dirigendi eripreemia. Lisaks sai Õnne-Ann Roosvee tulemusliku töö eest Eesti Kultuurikapitali tunnustuspreemia.

Samal aastal pälvis noorte naiste koor Kevad ka Eesti Naislaulu Seltsi „Aasta naiskoor 2020“ tiitli silmapaistvate tulemuste saavutamise eest.

Suvel 2021 osales koor rahvusvahelisel Leonardo da Vinci nimelisel koorifestivalil, kus Noorte Naiste Koor Kevad pälvis 3. kohta nais- ja meeskooride kategoorias.

Selle aasta juulis on kooril kavas esindada Eestit Lõuna-Koreas, Gangneungis rahvusvahelisel võistlusel World Choir Games 2022.

Seniks aga hoiame pöidlaid, sest Eesti Kooriühingu aastapreemiate nominentide hulgas on tunnustusele „Aasta koor 2021“ nomineeritud Noorte Naiste Koor Kevad ning tunnustusele „Aasta kooridirigent 2021“ on nomineeritud dirigent Õnne-Ann Roosvee.

Eesti Kooriühingu aastapreemiate gala toimub laupäeval, 5. veebruaril 2022  kell 15  Estonia kontserdisaalis.

Kõiki Eesti Kooriühingu aastapreemiate nominente vaata siit