ARHIIV: Vestlusõhtu raamatuga Nõmme Muuseumis

  • K, 24.04.2024
  • 17:00
  • Nõmme Muuseum
  • Tasuta

Nõmmekad Tiit ja Maris Pruuli on maailmarändurid, kelle viimaste aastate huviorbiidis on polaaralad. 2020. aastal käisid nad purjelaev Admiral Bellingshauseniga ekspeditsioonil Antarktikas, 2021. ja 2023. aastal oli sihiks Arktika.

24. aprillil kell 17 on nad Nõmme Muuseumis, et huvilistele Arktika ekspeditsioonidelt muljeid jagada ja rääkida kuidas nad mere juurde sattusid ning mis neid polaaralade juures võlub. „Sageli tundub, et nii kaugel põhjas, kus meie käisime, pole muud kui jää, lumi ja põrgukülm. Paljud meist kujutasid Arktikat ette märksa üksluisemana, kui ta tegelikult on. Arktika on lühikesel suveperioodil väga värviline, loomariik põnev ja mitmekesine,“ sõnas Tiit Pruuli.

Vestlusõhtul on neil kaasas ka värskelt ilmunud Maris Pruuli raamat „Läbi Loodeväila. Kokkupõrkekursil Veenusega”. Raamat räägib 2023. aastal toimunud Arktika ekspeditsioonist, mil esimest korda Eesti lipu all purjetati läbi Loodeväila. „Pootsman Maris Pruuli on olnud purjelaeva Admiral Bellingshausen kõigi polaarreiside hea hoidja, kes on kire ja armastusega tegelenud laevaelu tuhande olmeprobleemiga. Lisaks on ta olnud reiside kroonik, kes mitte lihtsalt ei pane kirja, mis toimub, vaid mõtestab seda, miks me üldse rändame. Ja me rändame sellesama kire ja armastuse pärast, mida merel olles tunneme. Maris on selle tunde 320 leheküljel sõnadesse pannud,“ kirjeldab Tiit raamatut.

Soovijad saavad kohapeal raamatu endale soetada ja autori(te)lt autogrammi paluda.

 

Korraldaja: Nõmme Kultuurikeskus