ARHIIV: Seeniorite kinoklubi “Neeme Järvi. Muusika üle kõige”

  • R, 27.10.2023
  • 11:00
  • Suur saal
  • 4 €

Nõmme seeniorite kinoklubi tagasi Nõmmel!

Seeniorite kinoklubi tegevus on läbinud uuenduskuuri ja alates septembrist, kord kuus, toimuvad kinohuviliste kohtumised  Nõmme Kultuurikeskuses.
Kui varasemalt kohtuti kino ühiskülastuseks kultuurikeskuses Kaja, siis uuel hooajal teeme seda kodule lähemal, Nõmme Kultuurikeskuses. Kinoklubi tegevusest osa saamiseks ei pea olema klubi liige ja 4€ sooduspiletiga on kinno oodatud väärikad prouad ja härrad, seeniorid alates 56-eluaastast. Piletite eelmüük toimub kultuurikeskuses ja pileti saab osta ka internetis, www.fienta.com piletimüügikeskkonnas.

Kategooria: Dokumentaalfilm | Žanr: Tõsielufilm
Režissöör: Erik Norkroos
Tootja: Umberto & Ko
Kestvus: 86 min

Neeme Järvi on üks enim plaadistanud dirigente või koguni muusikuid maailmas. Tema nimi figureerib enam kui poole tuhande heliplaadi esikaanel, lisaks veel sadakond helikandjat, millel ta on üks paljudest tegijatest. “Kui sa mõtled väikselt, ei saa sa teha suurt muusikat.” ütleb selle kohta Neeme Järvi. Lisaks rahvusvahelisele haardele ning mitmete maailma orkestrite peadirigendiks olemisele on tal aga ka missioon kultuurisaadikuna.
Film jälgib rahvusvaheliselt tunnustatud ja rahva poolt armastatud Neeme Järvit tema viimase nelja aasta tegemistel nii Eestis kui ka Prahas, Viinis, Glasgows ja Ameerikas. Neeme olemust avavad tema perekonnaliikmed ja sõbrad ning temaga kontsertidel üles astunud muusikud Nicola Benedetti, Catriona Morison, Thomas Hampson, Joshua Bell jpt.

Korraldaja Nõmme Kultuurikeskus