ARHIIV: Nõmme Kevad 2022: Öökino: BMF-i lühifilmid ja eesti film “Kiik, Kirves ja Igavese Armastuse Puu”

  • L, 28.05.2022
  • 19:30
  • Tasuta

Kõik kultuurikeskuse Nõmme Kevade üritused on TASUTA!

 

28.05.2022 kl 19:30 – 23:00

ÖÖKINO

19:30 BMF-i lühifilmid

Aeg ei peatu (rež: Moonika Siimets)

Malle lebab päevad läbi voodis, vaatab telekast krimiseriaale ning teeb ennast haigemaks, kui ta tegelikult on. Tema tütre Miina poolt sisse seatud totratest tervisereeglitest on veel hullem vaid see, kui tuleb voodist välja tulla. Kord, kui Malle on üksi kodus, kõlab uksele koputus ja vanaproua peab otsustama, kas jääda pikali ja loodetavasti ruttu ära surra või ikkagi minna ust avama? Valik on olulisem kui ta arvatagi oskab.

 

Viimane Romeo (rež: Moonika Siimets)

Ääremaa kolkas, kus mehed joovad ja naised tahavad linna, elab romantilise hingega maapoiss Lembo. Ta on armunud külailudus Liisusse ja otsustab tüdrukule kosja minna. Kui aga loosse sekkuvad Liisu isa Üllar ja joodik-koer Tondu, saab kosjaskäik täiesti ootamatu pöörde. Ühe õhtuga muutuvad elud ja unistused ning lõpuks pole enam miski nii nagu varem.

 

See õige (rež. Ivan Pavljutškov)

Just siis, kui Ivari arvab, et on jõudnud oma elu kõige ilusama hetkeni, juhtub midagi, mida ta poleks iial oodanud. Peale kummalist ööd leiab ta endas taas usu armastusse ja veendub, et igaühte ootab kuskil see õige, tuleb vaid silmad lahti hoida ja olukordadega, mida elu pakub, kaasa minna.

 

Nadja (dir. Janis Rižovs)

“Nadja” on maagiline-realistlik lugu eneseotsingutest. Edukas ärimees Janus otsustab keset järjekordset rutiinset tööpäeva minna eneseotsingutele. Ta vajab ellu uut hingamist, kuid teadmata täpselt mida ta otsib, kohtab ta Nadjat, kes näitab talle elu lihtsamat poolt. Kui Janus lõpuks teda veidike tundma õpib, saab ta aru, et Nadja ei ole päris see, kellena ta talle algul tundus.

 

See räägib pulmast (rež. Vivian Säde)

Mida sa teeksid, kui see, kellesse armunud oled, hakkaks abielluma kellegi teisega? ‘’See räägib pulmast’’ on lugu sarkastilisest kirjanikust, keda koormab vastamata armastus ning ka tähtaeg. Et loomingulisest kriisist välja tulla, otsustab ta suunata armuavalu enda töösse, kirjutades noormehele maailma kohutavaima pulma, millest ei puudu ka muidugi eriti tige pruut. Ent kui fantaasiamaailm seguneb pärismaailmaga, hakkavad sündmused kontrolli alt väljuma. Lõppude lõpuks on kõik võimalik, kui oled üles köetud armuvalust, marijuaanast ja naiselikust raevust.

 

21:30 eesti film “Kiik, Kirves ja Igavese Armastuse Puu”. Kestvus 82min.

Elu hammasrataste vahele jäänud noor automehaanik Kiik saab ühel päeval teada, et tema tüdruksõbra süda on uue noormehe poolt võidetud. Hingevalust vabanemiseks otsustab Kiik koos filmitegijast parima sõbraga sõita riigi teise otsa, et maha raiuda igavese armastuse puu. Teekond müstilise puuni kujuneb aga okkaliseks, endassevaatavaks ja kriminaalseks.
“Kiik, kirves ja Igavese Armastuse Puu” on huumoriga vürtsitatud debüütmängufilm Eesti uue põlvkonna filmitegijate Meel Paliale ja Urmet Piilingu poolt.
Osades: Urmet Piiling, Herman Pihlak, Marko Matvere, Andrus Vaarik, Jan Uuspõld, Egon Nuter, Mihkel Raud, Franz Malmsten, Hanna-Ly Aavik, Pirte Laura Lember, Toomas Tross, Valter Uusberg, Raivo Hein.

 

Vaata ka https://www.tallinn.ee/nomme/nommekevad.

 

Kõik kultuurikeskuse Nõmme Kevade üritused on TASUTA!