ARHIIV: Maalinäitus

  • N, 16.03.2023 kuni
    K, 05.04.2023
  • Fuajee
  • Tasuta

Seekord on oma maalid näitusele välja pannud kunstnike nelik, kes on omavahel lähisugulased ja üksteist teataval määral vastastikku mõjutanud, inspireerinud ning innustanud.

Janika Savila sisemine kripeldus end maalis väljendada sai sai algtõuke KUMU koopiamaali kursusel. Edasine areng kulges läbi EKA suvekooli, Aapo Puki Kunstikooli ja Tallinna Rahvaülikooli kursuste. Janika on kätt proovinud akvarellis, dushimaalis, abstraktses maalis. Südamelähedane on realistlik maastiku- ja portreemaal.

Kristi Schulze on hariduselt eesti keele ja kirjanduse õpetaja ning visuaalkunstiterapeut (MSc 2020). On töötanud õppejõu, metoodiku, keeleõpetaja ja tõlkijana Alates 2021 loovterapeut Saare- ja Muhumaal. Kunsti on õppinud TLKKs, ERKI ettevalmistus-kursustel, Lootuse Maalistuudios ja Aapo Puki Kunstikoolis. Kunsti kui eneseteraapia näiteks on näitusel “Tüdruk punase kotiga”.

Anne-Mari Rannamäe alustas 67-aastase pensionärina maalimist Lootuse stuudios Kerttu Soansi juhendamisel. Tänaseks on Anne-Mari kümne aasta jooksul loonud ligemale paarsada õlimaali. Peaaegu igal aastal on ta osalenud näitustel kas personaalselt või koos teistega.

Malle Pahapilli jõudmine maalimise juurde jääb paarikümne aasta taha. Ta on õppinud maalimist mitme juhendaja juures. Kõige rohkem inspireerib Mallet loodus oma tuhandenäolisuse ja muutumisega. Viimasel aastal on lemmikteemaks olnud talvemaastikud.

Kultuurikeskus on näituse külastuseks ja eelmüügipiletite ostmiseks avatud:
E–N 15–21
P 12–16