ARHIIV: Lugemisnurk fuajees

  • E, 09.05.2022 kuni
    T, 31.05.2022
  • Tasuta

Nõmme kultuurikeskus tähistab lugemispauside ja lauamängudega raamatukogude aastat

Aasta 2022 on kultuuriministeeriumi poolt välja kuulutatud raamatukogude aastaks. Teema-aasta tähistamine Nõmme kultuurikeskuses kujuneb toredaks koostööks Nõmme raamatukogu ja Nõmme vaba aja keskusega.

Esmaspäeval, 9. mail avame Nõmme kultuurikeskuse fuajees lugemisnurga, kus ligi 40 Nõmme raamatukogu raamatut ootavad lugemispausiks aega võtma ning Nõmme vaba aja keskuse lauamängud lustlikult aega veetma. Lisaks ootavad Nõmme vaba aja keskuse noorsootöötajad lapsi ja noori mängima kaasahaaravaid lauamänge kolmel maikuu teisipäeval: 17., 24. ja 31. mail kell 14-15.30 kultuurikeskuse fuajeesse.

Nõmme kultuurikeskuse fuajee on hea kohtumispaik ja ooteala. Mõte rikastada fuajeed raamatute ja mängudega on olnud ammune mõte, mis jäänud siiani oma aega ootama. Raamatukogude aasta maikuu, kus fookuses raamatukogu kui kogukonnakeskus, tundus just selle õige ajana. Tänu koostööle Nõmme raamatukogu ja Nõmme vaba aja keskusega saab see ammune mõte ka teoks.

Raamat on hea hetke sisulooja, uute ideede allikas, hetk raamatuga virgutab mõtet ja rahustab meelt. Innustamaks võtma aega lugemispausideks, on Nõmme raamatukogu juhataja Helena Kostenok teinud raamatuvaliku, mis sobilik väikesteks lugemishetkedeks. Nii on raamatuvalikus luuleraamatuid, aimekirjandust eri liikidest, lasteraamatuid jne. Kultuurikeskusest raamatuid laenutada ei saa, need on vaid kohapeal lugemiseks. Kellel on soovi võtta raamat lugemiseks koju, saab raamatu laenutada Nõmme raamatukogust.

Kultuurikeskuse fuajee lugemisnurk ootab 9.-31. mail vastavalt maja lahtiolekuaegadele (E-N 15-21, LP 10-15). Astu kultuurikeskusest läbi üheks kosutavaks hetkeks – tule vaatama näitust, tee üks lugemispaus või lusti lauamängudega. Põnevat raamatukogude aastat!

Liina Amon, Nõmme kultuurikeskuse direktor