ARHIIV: Jazz Nõmmel: Weekend Guitar Trio

  • R, 17.05.2024
  • 19:00
  • Suur saal
  • 25€/20€

Piletid:
Eelmüügist 20€
Samal päeval 25€

Piletid müügil kultuurikeskuses ja Fienta.ee

Robert Jürjendal – semiakustiline kitarr, elektroonika
Mart Soo – elektrikitarr, elektroonika
Tõnis Leemets – elektrikitarr, elektroonika

11. aprillil 2023 tähistas Eesti üks omanäolisemaid muusikakollektiive Weekend Guitar Trio oma 30 juubelit. Aastate jooksul on WGT oma nime all välja andnud 6 albumit, lisaks veel koostööalbumid koos Vox Clamantisega, Jan Bang’i (Norra) ja Toyah Willcoxiga (Inglismaa) ning Markus Reuteriga (Saksamaa). Trio on esinenud paljudel mainekatel jazz- ja uue muusika festivalidel Soomes, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Šveitsis, Norras, Jaapanis, Venemaal ning Moldovas (Marciac Jazz Festival, London Jazz Festival, PUNKT festival jt.).

Weekend Guitar Trio loomingut iseloomustab komponeeritud ja improviseeritud muusika kolmele elektrikitarrile ja elektroonikale. Triot on mõjutanud džäss, elektrooniline- ja maailmamuusika. WGT muusika on kõlanud populaarses BBC 3 muusikaprogrammis ja paljudes teistes Euroopa raadiojaamades.

Weekend Guitar Trio 30+ on läbilõige nende kolmekümneaastasest tegevusperioodist. Siia sisse mahub muusikat erinevatest žanritest, mida ühendab improvisatsiooniline ja fantaasiaküllane helidemaailm.

Korraldaja: Nõmme Kultuurikeskus