ARHIIV: Jazz Nõmmel: Ramuel Tafenau kvartett

  • R, 03.02.2023
  • 19:00
  • Suur saal
  • Tavapilet 10€, sooduspilet 8€

 

Nõmme Kultuurikeskus x Eesti Jazzliit

Veebruari esimesel reedel jõuab jazzmuusika taas Nõmmele!

Piletid saadaval kultuurikeskuses ja Fienta.ee

Ramuel Tafenau – trummid
Artis Boriss – klahvpillid
Kristen Kütner – kitarr
Janno Trump – bass

Ramuel Tafenau kvartett tuli kokku 2021. aasta kevadel ning juba sama aasta suvel andis koosseis oma esimesed kontserdid Tallinnas ning sügisel Saksamaal Berliini jazziklubis Schlot. Tänu heale tagasisidele publikult otsustati oma muusikalist teekonda jätkata. Lisaks värsketele lugudele tuleb esitusele ka Ramuel Tafenau varasem looming albumilt „Gather Around“ ning sekka ka muusikat Artis Borissi ja Janno Trumpi sulest. Laval kohtuvad head sõbrad ja eriilmelised muusikud ning tulemusel pakub kontsert kuulajale nii skandinaavialikku õrnust, meeldejäävaid meloodiaid kui ka dünaamilist ja energiast pakatavat muusikalist rännakut.

• Ramuel Tafenau on üks noorema generatsiooni säravamaid trummareid, kes on koostööd teinud mitme pop- ja jazzmuusikuga nii Eestist kui ka välismaalt (sh Joel Remmel Trio, Kalle Pilli Quintet, Janno Trump Clarity Ensemble, Paul Daniel, Jaan Pehk, Jukka Eskola, Hedvig Hanson, Kristjan Järvi, Nils Landgren, Raivo Tafenau, Ott Lepland, Jüri Pootsmann jt). Mitmed erinevad koosseisud ja projektid on viinud teda lavalaudadele üle Eesti. Samuti on ta andnud kontserte Soomes, Rootsis, Venemaal, Saksamaal ning Horvaatias. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning magistriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tanel Rubeni ja Kristjan Randalu käe all. 2020. aastast on Ramuel üks projektijuhtidest suviti toimuval Haapsalu jazzifestivalil TAFF:fest. Lisaks selle tegeleb ta aktiivselt ka omaloomingu kirjutamisega. 2019. aasta detsembrikuus nägi ilmavalgust Ramuel Tafenau originaalloominguline debüütalbum „Gather Around”, mis pälvis positiivset tagasisidet nii kriitikutelt kui ka publikult.

• Artis Boriss on jazzpianist, klahvpillimängija ja produtsent. Läti pealinnast Riiast pärit muusik on musitseerinud klaveril juba lapsepõlvest alates. Pärast Riia Toomkiriku Koorikooli jazziosakonna lõpetamist jätkas Artis oma õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kristjan Randalu käe all. Hetkel elab Artis Tallinnas, kus ta teeb kaasa koosseisudes koos Rita Ray, Raheli ja Siim Aimla Funk Bandiga. Peale jazzi on Artise huvideks ka erinevate helide ja klahvpillidega eksperimenteerimine ning rütmide produtseerimine.

• Kristen Kütner on Tallinnas tegutsev kitarrist ja helilooja, kes on eelkõige tuntud ansamblitest Lexsoul Dancemachine, Rita Ray ja Põhja Konn. Kristenit inspireerib erinäolistes muusikažanrites tegutsemine ning ta usub, et igast stiilist on midagi kasulikku õppida.

• Janno Trump on Eesti üks hinnatumaid noorema generatsiooni bassiste, eelkõige tegev jazzmuusikuna, kuid mänginud ja plaate salvestanud ka väga erinevate popartistidega. Ta on kirjutanud muusikat nii väiksematele jazzansamblitele kui ka bigbändile, olnud mitmete suurte muusikaprojektide kunstiline juht ning on eestvedajaks kollektiividele JT Conception ja Janno Trump Clarity Ensemble. 2017. aastal auhinnati Janno Noore Jazzitalendi auhinnaga ning 2019. aastal valiti tema bänd JT Conception Aasta Jazzansambliks.

Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga.
Kontserti toetab Eesti Kultuurkapital.