Toimus Nõmme Kultuurikeskuse sisearhitektuuri ideekonkurss

Augusti keskpaigas lõppes kultuurikeskuse sisearhitektuuri ideekonkurss. Konkursil osales 4 võistlustööd. Hetkel käib esitatud tööde vastavuse kontroll ning seejärel koguneb žürii otsustamiseks.

Žürii on koosseisus:

esimees: Oliver Laats, Tallinna Linnavaraamet;

liikmed: Priit Põldme, Eesti Sisearhitektide Liit; Maarja Valk-Falk, Eesti Sisearhitektide Liit; Liina Amon, Nõmme Kultuurikeskus.

 

Konkursi esimest kolme kohta premeeritakse rahaliste auhindadega ning esimese kolme koha võistlustöödest on plaanis avada ka näitus.

Nõmme Kultuurikeskuse sisearhitektuuri ideekonkursi kuulutas välja Tallinna Linnavaraamet.

Täpsemalt loe riigihangete registrist 

 

Kultuurikeskuse sisekujunduse rohelise-halli tonaalsuse ja ruudukujuliste elementide autor on Maarja Nummert, kelle projekti järgi aastal 1995 said kultuurikeskuse ruumid moodsa heleda ilme. Aastal 2002 valmis kultuurikeskuse juurdeehitus, kus jätkus sarnane idee.

Vahepealsetel aastatel värskendusremonte tehes on muudetud seinte värvitoone ning ruudukujulised mustrid üle värvitud. Aastal 2015 lõi sisearhitekt Kalle Pabut fuajee sisekujunduseks uue lahenduse – art deco stiilis punase-kollase tonaalsusega seinad musta-valge-ruudulise põrandaga. Selle idee teostus jäi osaliseks ning erinevaid toone fuajees ühtlustavad inventar ja vaibad.

Kultuurikeskuse sisekujunduses on tänaseks liiga palju erinevaid mõtteid ühel ajal koos. Seetõttu oli eesmärk minna edasi ideekonkursiga, et leida sisekujunduse kontseptsioon kujundamaks kultuurikeskuse ruumid kaasaja nõuetele ja kultuurikeskuse vajadustele vastavalt.

 

Nõmme Kultuurikeskuse hoone on ehitatud 1924. aastal arhitekt Ferdinand Gustav Adoffi projekti järgi kinomajaks.

Hetkel on pooleli kultuurikeskuse fassaadi renoveerimine. Kersti Arulaidi ja Ilmar Jakobsoni projekti järgi taastatakse maja esialgne välisilme (sh suure saali kahe akna avamine, esifassaadi ruumiline vanik), millele annavad oma moodsa aktsendi LED reklaamkastid ja välisvalgustus.