Käimas on Nõmme Kultuurikeskuse sisearhitektuuri ideekonkurss

Nõmme Kultuurikeskuse väliste remonditööde planeerimise kõrval käib ka aktiivne sisetööde planeerimine. Sellel aastal toimub sisearhitektuuri ideekonkurss ning projekteerimine. Ehitustööd jäävad edaspidiseks.

Kultuurikeskuse sisekujunduse rohelise-halli tonaalsuse ja ruudukujuliste elementide autor on Maarja Nummert, kelle projekti järgi aastal 1995 said kultuurikeskuse ruumid moodsa heleda ilme. Aastal 2002 valmis kultuurikeskuse juurdeehitus, kus jätkus sarnane idee.

Vahepealsetel aastatel värskendusremonte tehes on muudetud seinte värvitoone ning ruudukujulised mustrid üle värvitud. Aastal 2015 lõi sisearhitekt Kalle Pabut fuajee sisekujunduseks uue lahenduse – art deco stiilis punase-kollase tonaalsusega seinad musta-valge-ruudulise põrandaga. Selle idee teostus jäi osaliseks ning erinevaid toone fuajees ühtlustavad inventar ja vaibad.

Kultuurikeskuse sisekujunduses on tänaseks liiga palju erinevaid mõtteid ühel ajal koos. Seetõttu leidsime, et siit edasi tuleb minna ideekonkursiga. Eesmärgiks leida sisekujunduse kontseptsioon, et kujundada kultuurikeskuse ruumid kaasaja nõuetele ja kultuurikeskuse vajadustele vastavalt. Välja arvatud teise korruse koridori seinamaaling aastast 2014, mida autor Kaie Kal on täiendanud aastatel 2018 ning 2021. Meie soov on seinamaaling säilitada.

Konkursi esimest kolme kohta premeeritakse rahaliste auhindadega ning esimese kolme koha võistlustöödest on plaanis avada ka näitus.

Pakkumuse esitamise tähtaeg on 23. augustil 2022 kell 13:00.

Nõmme Kultuurikeskuse sisearhitektuuri ideekonkursi kuulutas välja Tallinna Linnavaraamet.

Täpsemalt loe riigihangete registrist 

Ootame rohket osavõttu!

Nõmme Kultuurikeskuse hoone on ehitatud 1924. aastal arhitekt Ferdinand Gustav Adoffi projekti järgi kinomajaks.

Hetkel on pooleli kultuurikeskuse fassaadi renoveerimine. Kersti Arulaidi ja Ilmar Jakobsoni projekti järgi taastatakse maja esialgne välisilme (sh suure saali kahe akna avamine, esifassaadi ruumiline vanik), millele annavad oma moodsa aktsendi LED reklaamkastid ja välisvalgustus.