Arhitektuuriteemalised loengud Muuseumiööl ja Nõmme Kevadel

Laupäeval, 21. mail tähistati 13. korda üle-eestilist Muuseumiööd. Sel korral pealkirjaga „Öös on unistusi“. Enam kui 150 muuseumi ja mäluasutust avasid oma uksed kell 18-23.

Nõmme Muuseum, kes selle aasta alguses tähistas taasavamise 20. sünnipäeva, avas oma uksed Muuseumiööl arhitektuuriteemalise programmiga. Nõmme ajaloost ja arhitektuurist rääkisid Leho Lõhmus, Karin Paulus, Riin Alatalu ja Urmas Arike.

Muuseumis oli külastajatele vaatamiseks taasavatud näitus “Üks maja, kuusteist unistust”, mis valmis 2019. aastal Nõmme Kultuurikeskuse hoone 95. sünnipäevaks. Näitusel oli vaataja ees 95 aastal jooksul kogunenud arhitektuurilised unistused Nõmme Kultuurikeskuse hoonest, nii täitunud kui ka neid, mis vaid unistuseks jäänud.

Nõmme Muuseumiga samas hoones tegutsev Nõmme Pärimuskool andis kontserdi ning avas uudistamiseks oma kooli klassiruumid.

Arhitektuuriteemad jätkusid ka Nõmme Kevadel – maastikuarhitekt Ülle Grišakov rääkis Nõmme Kevade avapäeval, reedel, 27. mail kell 19 Nõmme Kultuurikeskuses uutest trendidest aiakujunduses ja maastikuarhitektuuris.