Algas Nõmme kultuurikeskuse viilkatuse remont

Sel nädalal algasid Nõmme kultuurikeskuse viilkatuse renoveerimistööd. Kuna katuse renoveerimine läheb oodatust kallimaks ning investeeringuteks planeeritud eelarverahast jäi suur osa puudu, eraldas Tallinna linnakassa reservfondist tööde tegemiseks täiendavalt 14 500 eurot. Kokku kulub Nõmme kultuurikeskuse katuse renoveerimiseks 43 000 eurot.

Nõmme linnaosa vanema Tiia-Liis Jürgensoni sõnul on katuse remondi näol tegemist Nõmme kultuurikeskuse renoveerimise esimene etapiga. „Fassaadi remont on plaanis järgmisel aastal, oleme esitanud selle kohta Tallinna linnavaraametile juba ka investeeringutaotluse,“ rääkis Jürgenson.

„Nõmme kultuurikeskus on peamine vaba aja veetmise võimalusi pakkuv asutus linnaosas, kus toimub iga päev hulgaliselt huviringe nii lastele kui täiskasvanutele kui ka kontserte ja etendusi, näidatakse filme. Seni oli lekkivaid kohti mitmel korral paigatud, kuid praeguseks olid suuremate sadudega läbijooksud muutunud nii ulatuslikuks, et see oleks hakanud takistama avalike ürituste korraldamist,“ lisas linnaosavanem.

Nõmme kultuurikeskuse direktor Liina Amon ütles, et läbijooksude põhjuste väljaselgitamiseks ja olukorra hindamiseks telliti ekspertiisakt. „Selgus, et katuse armeeritud fooliumist aluskate on halvas tehnilises seisukorras ning ka paigaldatud ebakorrektselt. Seetõttu on kultuurikeskuse terrassipoolse välisseina puitkonstruktsioonid tugevate niiskuskahjustustega,“ selgitas direktor.

Kultuurikeskuse katus kaeti 1996. aastal kivikatust imiteeriva materjaliga. Tallinna linnaplaneerimise ameti muinsuskaitse spetsialistid olid aga arvamusel, et miljööväärtuslikus piirkonnas asuva hoone renoveerimisel tuleb taastada hoone esialgne välimus ning mitte kasutada imitatsioonimaterjale. Seetõttu tuli tellida projekt, ning arvestades ka fassaadi kehva seisukorda, telliti projekti nii katuse kui ka fassaadi renoveerimiseks.

Projekti valmimine ja kooskõlastamine võttis aega pea pool aastat. Ehitusluba anti välja 18. septembril. Katuse remondib Estlander Grupp OÜ.

Pressiteate koostas

Jukko Nooni
Nõmme Linnaosa Valitsus
avalike suhete nõunik