Aasta 2020 Nõmme Kultuurikeskuses

Huvitegevus

Nõmme Kultuurikeskuses tegutses 2020. aastal 57 huviringi 83 rühma ning 1464 osalejaga. Suurima osalejate arvuga huviring oli Kreete Viira juhendatav beebi- ja lastefolk ning folgiklubi.

 

Üritused

Nõmme Kultuurikeskuses toimus 2020. aastal 109 üritust ning neis osales 7090 külastajat. Need numbrid on umbes poole väiksemad tavapärasest. Suurima osalejate arvuga oli Mari Jürjensi kontsert.

 

Sünnipäevad

Nõmme Kultuurikeskus tähistas oktoobrikuus 75. sünnipäeva kontserdisarja, näituse ja Lexsoul Dancemachine kontserdiga.

Nõmme Pillikoor tähistas 20. sünnipäeva.

Käsikellaansambel Campanelli tähistas sünnipäeva.

Tüdrukutekoor Nõmmelill tähistas 25. sünnipäeva.

 

Koostööprojektid

Võtsime osa Tallinna Kunstihoone ja Alina Bliumis ja Tanja Muravskaja projekt-näitusest “Vastuvoolu jutustades”, mille raames kultuuriasutused eksponeerisid lippe eri riikide passikaantelt pärit suurte kaslastega. Kultuurikeskuse fassaadil lehvis juulist augustini lipp Hollandi passi kaslastega.

Lisaks osalesime veel teistes koostööprojektides: Annetekoda 2021 eelvoor, Muusikapäev 2020, Kevadekuulutaja 2020, Koolialustajate 5. kabeturniir 2020, Tallinn Swing Dance Society 22. swing-jazz tantsuõhtu “Leap night swing”, Eesti Pärimusmuusika Keskuse projekt – vabariigi pillimees Juhan Uppini kontsert.

 

Saime uue ruumi – Nõmme muuseum!

Tallinna linnavalitsus võttis 9. septembri istungil vastu otsuse anda Nõmme Muuseumi ruumid rendile Nõmme Kultuurikeskusele, et pakkuda muuseumile suuremat rakendust ja kaasajastada muuseumi funktsioone. Tänaseks on digitaliseeritud Nõmme Muuseumi 750 eksponaati, et saaksime luua virtuaalnäituse. Eksponaatide valiku tegi Leho Lõhmus ja digitaliseeris MorroW Shoots OÜ.