Vene Rahvalaulukoor „Sudaruški“

  • P, 20.10
  • 18:00
  • Suur saal
  • Tasuta

VABANDAME, KONTSERT JÄÄB ÄRA ESINEJA HAIGESTUMISE TÕTTU!

 

Vene Rahvalaulukoor „Sudaruški“ asutamisest möödus 30 aastat, on üks vanemaid vene rahvalaulukoore Tallinnas ja Eestis. Nende aastate jooksul on koor andnud üle 400 kontserdi, esinedes nii Tallinnas, erinevates Eesti paikades kui ka välismaal (Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Saksamaal ja Venemaal).

1999. aastal käis koori vokaal-instrumentaalgrupp Eesti delegatsiooni koosseisus Europeadel, mis toimus Saksamaal Bayreuthi linnas.  Terve kollektivina on “Sudaruški” esinenud Klaipedas(Leedu 2009.aastal), 2011.Tartus(Eesti 2011), 2013. Gotha linnas (Saksamaa) ja 2015. aastal Heisinborgis(Rootsi).

Koor on esinenud igal aastal Tallinna Vanalinna päevadel ja koori „Sudaruški“ osavõtuta pole möödunud ükski vabariiklik laulu- ja tantsupidu „Slaavi pärg“. Vene Rahvalaulukoor „Sudaruški“ on metoodiliseks baas-kooriks teistele Eesti vene rahvalaulkooridele ja koorijuht Vjatšeslav Tulubjev on selle žanri metoodik.

2003. aastast toimuvad koori ja Vjatšeslav Tulubjevi algatusel vene rahvakooride üleriigiline festival „Laulu laat“, mis võeti teiste vene rahvalaulukooride poolt tänuga omaks. Tänaseks on festival leidnud kindla koha multikultuurse Tallinna ja Eesti kogukonna kultuuriürituste kalendris.

Vene Rahvalaulukoori „Sudaruški“ asutajaks ning koorijuhiks kõigi nende aastate jooksul on olnud Vjatšeslav Tulubjev.

Enne juubelikontserti, mis toimub 15. novembril Vene kultuurikeskuses, esineb  Vene Rahvalaulukoor „Sudaruški“ Tallinna rahva- ja kultuurimajades sh Nõmme Kultuurikeskuses.