ARHIIV: Seeniorite kinoklubi “Savvusanna sõsarad”

  • R, 26.01.2024
  • 11:00
  • Nõmme Kultuurikeskus
  • 4

Nõmme seenioride kinoklubi alustab uut aastat ning juba reedel, 26. jaanuaril jõuab huvilisteni Anna Hintsi “Savvusanna sõsarad”.

Eesti esimese dokumentaalfilmina maineka Sundance’i filmifestivali võistlusprogrammis esilinastunud “Savvusanna sõsarad” on kaasaegne portreefilm naistest, kes suitsusauna kaitsvas pimeduses kokku tulevad, oma sügavamaid saladusi jagavad ning kehasse kogunenud häbi ja valu maha pesevad. “Savvusanna sõsarad” tutvustab ka Lõuna-Eesti suitsusauna kombestikku (“savvusanna kombõ”), mis on kantud UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja.

Filmi “Savvusanna sõsarad” režissöör ja stsenarist on Anna Hints. Produtsent on Marianne Ostrat (Alexandra Film, Eesti), kaasprodutsendid on Juliette Cazanave (Kepler22 Productions, Prantsusmaa), Hlín Jóhannesdóttir (Ursus Parvus Island) ja Eero Talvistu † (Eesti). Filmi operaator on Ants Tammik, monteerijad Hendrik Mägar, Tushar Prakash, Qutaiba Barhamji, Martin Männik ja Anna Hints. Heli salvestas Tanel Kadalipp ja Patrick McGinley. Helirežissöör on Huldar Freyr Arnarson ning heliloojad Edvard Egilsson ja ansambel EETER (Anna Hints, Marja-Liisa Plats, Ann Reimann).

Kategooria: Dokumentaalfilm| Žanr: Tõsielufilm
Režissöör: Anna Hints
Tootja: ACME
Kestvus: 89 min

Pilet 4€
Piletid saadaval kultuurikeskuses ja Fienta.ee.

Alla 12. a mittesoovitav!