ARHIIV: Rahvusvahelised Trompetipäevad | NEEME OTS (trompet), HENN REBANE (akordion) ja MUBA TROMPETITALENDID
- P, 31.03.2024
- 16:00
- Suur saal
Hiljuti ühiselt plaadi välja andnud virtuooside duo esitab kontserdil Henn Rebase originaalloomingut ja seadeid trompeti ja akordioni ansamblile.
Ebatavalisele koosseisule kirjutatud teosed on trompetirepertuaari huvitavaks täienduseks.
Koos artistidega esitleb kontsert ka kolme väljapaistvat noort trompetisolisti, kes esitavad värvikaid ansambliteoseid.
Nii helilooja seadete kui ka originaalloomingu puhul torkab silma suurepärane trompeti võimaluste taju.
Üks juhtivaid eesti noorema generatsiooni trompetiste NEEME OTS on õppinud trompetit Sibeliuse Akadeemias, Madridis (Conservatory Superior de Musica de Madrid) ja oma isa Aavo Otsa käe all. Mitmetel riiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel auhinnalisi kohti pälvinud muusik on korduvalt esinenud Eesti Kontserdi kammermuusikakontsertidel, soleerinud Tallinna Kammerorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri, Poola Kammerfilharmoonia ja Narva Linnaorkestri ees.
Neeme on korduvalt osalenud Hispaania Riikliku Sümfooniaorkestri, Madridi Filarmoonia Sümfooniaorkestri ja European Royal Ensemble´i töös. Hiljutine koostöö orkestriga Baltic Sea Philharmonic viis ta esinema nii Pärnu Muusikafestivalile kui ka orkestri kontserdile Berliini Filharmoonias. Ta on olnud trompetrühma kontsertmeister ka mitmetes mainekates noorteorkestrites, nt Maailma Noorte Puhkpilliorkester, Saksa-Skandinaavia Sümfooniaorkester, Balti Noorte Sümfooniaorkester ja Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkester.
Alates aastast 2023 on ta Rahvusvaheliste Trompetipäevade ja Võru vaskpillipäevade kunstiline juht.
HENN REBANE (hennrebane.ee) on akordionist, pedagoog ja helilooja. Eesti Akordioniliidu ellukutsuja ja esimene president. 2001. a autasustas president Lennart Meri teda Valgetähe ordeniga.
Huvitunud akordionimuusika erinevatest žanritest, on ta püüdnud loominguliselt mõtleva interpreedina võimalikult mitmekülgselt rakendada akordioni väljendusvõimalusi. Alates 1981 võttis kasutusele süntesaator-akordioni „Hohner” VOX3 ning hiljem MIDI- ja meloodiabassidega akordioni. Esinenud soolokontsertidega paljudes Euroopa riikides, aga ka Jaapanis, Indias, Iisraelis, USA-s ja Austraalias.
Henn Rebasel on ilmunud 8 CD-d ja 2 LP-d, lisaks salvestused Tõnu Raadiku, Marko Matvere, Lauri Nebeli, Kaarel Kilveti, „Karavani”, „Apelsini”, „Vennaskonna”, „Laulge kaasa” jt CD-l. Henn Rebane on kirjutanud lisaks muusikat P. Simmi filmidele: „Teatri juubel”, „Veidike metsapoole”, „Nagu Nool”, „Head käed”, “Üksik saar”, Vee peal” ning Eesti Draamateatrile: M. Mikiveri lavastusele „Tuulte pöörises” ja K. Tudre lavastusele ”Õmblejannad”.