Õnne-Ann Roosvee parandab maailma koorimuusikaga

  • R, 17.06 kuni
    K, 31.08

Õnne-Ann juhatab Nõmme Kultuurikeskuses tüdrukutekoori Nõmmelill ja Noorte Naiste Koori Kevad, juhendab ansamblit Fiore, annab soololaulutunde ning on abidirigent naiskoor Nõmme juures. Lisaks laulab Õnne kammerkoori Voces Tallinn projektides, on kooride ja ansamblite kontsertmeister, sealhulgas ka laulupidude Tallinna ja Harjumaa eelproovides.

Koorimuusika ja laulmine on Õnne suurim kirg. Kustumatud elamused on saadud lauljana World Youth Choir ja Europa Chorakademie projektides. Õnne tellib uut koorimuusikat ning toetab helikandjate väljaandmist.

Kooriühing on esitanud Õnne kahel korral aasta kooridirigendi nominendiks ning sellel aastal oli Aasta Naiskoor 2020 – Noorte Naiste Koor Kevad, aasta koori nominendiks.

Kevad ei puudu üheltki Nõmme ürituselt. Lauldud on lipuheiskamistel, advendiajal, laulupäevadel, esinetud kontsertidel ning võetud osa konkurssidest. Aprillis, 16. kammerkooride festivalil, sai Kevad 3. koha B-kategoorias. 2020 võideti samal konkursil 1. koht C-kategoorias. Küsimusele, mis on koori arenguhüppe saladuseks, vastab Õnne-Ann: „Kõik proovid toimusid. Kui kontakttunnid olid keelatud, toimetasime veebis.“

2021. aasta juulis osaleti videovahendusel Rahvusvahelisel Leonardo da Vinci koorifestivalil, kus Kevad pälvis nais- ja meeskooride kategoorias 3. koha. Lisaks konkursivõitudele on koori head ühistunnetust tugevdanud ka muud tegemised – osaleti Tele2 reklaamklipis ja Kanal 2 seriaalis „Kümnest kümme“ ning salvestati Eesti Vabariigi 30. taasiseseisvumispäevaks isamaaline laul “Ükskord niikuinii”.

Õnne on pühendunud koorimuusikale, kuid vähene vaba aeg kuulub Korea ansamblile BTS. 2020. aasta märtsis pakkus Youtube kuulata BTS-i laulu „Just One Day“ ja nii see läks. „Mind paelub ülimalt lihvitud esitus ja stiilne koreograafia ning kaunis visuaal“ selgitab Õnne ning lisab kohe: „Ja sügavamõttelised tekstid. Kõik on üks. See armastusesõnum lohutab ja on väga tähtis.“

Huvi Korea ansambli vastu andis Õnnele tõuke minna seda riiki külastama. Kevad pidi juulis osalema World Choir Games konkursil ning lisaks olid plaanis eesti koorimuusika kontserdid Seoulis ja Busanis. Kahjuks lükkub kontsertreis aasta aega edasi.

Muusika puhas energia aitab vastu pidada, eriti praegusel ajal. Dirigenditöö on enamasti missioonitöö – ikka selleks, et maailm muutuks paremaks paigaks.

Tekst: Liina Amon ja Õnne-Ann Roosvee
Foto: erakogu
Artikkel ilmus ajalehes “Nõmme Sõnumid” 17.06.2022.