ARHIIV: Kukerpillid – Pildis ja helis

  • R, 17.03.2023
  • 18:30
  • Suur saal
  • 20€

 

Pilet sisaldab nii kinoseanssi kui ka Kukerpillide kontserti

Piletid saadaval kultuurikeskuses ja Fienta.ee

Ajakava:
18.30 Kinoõhtu: „Kukerpillide rapsoodia“
20.00 LIVE: Kukerpillid

Kukerpillid

Toomas Kõrvits – laul, kitarr
Ike Volkov – laul, bass
Arne Haasma – laul, akordion
Heiki Vahar – viiul

Kunstiülikooli üliõpilaste moodustatud folkansambli Kukerpillide esimene avalik esinemine oli 1. aprillil 1972. aastal Eesti Reklaamfilmi telesaates. Sellest ajast saati on nad esinenud nii Eesti kui ka muu maailma lavadel nii üksi kui eesti tuntud lauljate ja tantsurühmadega. Lisaks on esitatud rahvalaule, kantrimuusikat (eriti bluegrass- ja Cajun-stiili), rockabilly’t ja omaloomingut. Võidetud auhindu festivalidel ning uuritud läbi rahvamuusika arhiivid ja lindistatud laulikute laule kõikjal Eestis.
Kukerpillid on salvestanud on mitusada laulu ja pillilugu, välja andnud 24 LP plaati ja CD-d, osa neist kogumikalbumid, lisaks on välja antud palju kassette ja ühisplaate koostöös teiste artistidega.

„Kukerpillide rapsoodia“

Kategooria: Dokumentaalfilm
Žanr: Tõsielufilm
Režissöör: Raimo Jõerand

Muusikaline dokumentaalfilm eesti rahva lemmikbändist Kukerpillid.
Rohke muusikaga film viib vaataja meeleolukale teekonnale koos Eesti vanima ja populaarseima ansambliga Kukerpillid. Kevadest sügiseni antakse hulk kontserte Eesti eri paigus ja õpitakse ära plaadijagu uusi, spetsiaalselt neile kirjutatud lugusid eesti heliloojatelt, et tähistada oma 50. juubelit enneolematu kontserdiga suures kontserdisaalis.
Film on pühendatud kõigile laulikutele ja pillimeestele, kes hoiavad elus rahva muusikat.
Režissöör Raimo Jõerand, kes on ka ise Kukerpillide lauludega üles kasvanud, on vältinud selles filmis tavapäraseid intervjuusid ja on Kukerpillide fenomeni jäädvustamisel keskendunud eelkõige bändiliikmete omavahelisele kooskõlale, muusikale, laulusõnadele ja Kukerpillide alati tänuväärsele publikule.