ARHIIV: HOOAJA AVAKONTSERT Jazz Nõmmel: Kaisa Ling Thing

  • R, 22.09.2023
  • 19:00
  • Suur saal
  • Tavapilet 15€, sooduspilet 10€, lastepilet 5€

Nõmme Kultuurikeskuse hooaja avakontsert!

Nõmme Kultuurikeskus x Eesti Jazzliit

Piletid:
Tavapilet 15€
Sooduspilet 10€
Lastepilet (kuni 7.a) 5€

* Sooduspiletid kehtivad õpilastele, õpetajatele, tudengitele ja pensionäridele. Soodustused kehtivad koos soodustust tõendava dokumendiga.

Piletid saadaval kultuurikeskuses ja Fienta.ee.

Live:
Kaisa Ling – vokaal
Rene Paul – klaver
Argo Toomel – kontrabass
Peep Kallas – trummid

Vanainimese Nublu – Aapo Ilves
Karlova pargi Amy Winehouse – Henry Kõrvits
Eesti bluusi Uku Suviste – Madis Aesma

Provokatiivne, (pool)poliitiline ja praaliv, nii omajagu rafineeritud kui ka veidi labane, valab Eesti parim (olgugi et ainus) palaganibluusi kollektiiv Kaisa Ling Thing kirgliku sõnumi dünaamilisse muusikalisse vormi. Tulevane eesti bluusi grand old lady Kaisa Ling pasundab lastetusest, käsikiimast ja represseeritud vanaisadest sügavat sinist bluusi. Pianist Rene Paul, kontrabassist Argo Toomel ja trummar Peep Kallas taaruvad läbi ajalooliste rütmi- ja harmooniakombinatsioonide kindlalt, neid kaasajastades ja maakeelde tõlkides.
Ansambli repertuaari keskmes on originaalne eestikeelne neovodevill, mis tegeleb nüüdisaja tabudega. Kaisa Ling Thingi muusika vundamendiks on aga eelmise sajandi alguse USA bluusinaiste hittide tõlked eesti keelde, mille on teinud kirjanik ja muusik Aapo Ilves.
2018. aastal ilmus debüütalbum „Nii kole mees“ ning 2021. aasta kevadel kauamängiv „Läänemure lained“. Lisaks on ansambel kirjutanud koostöös Tallinna Ülikooli sotsiaalteadlastega Eesti esimese „bluusikali“, palgalõhest rääkiva lühilavastuse „Kuldsete kätega mees“ (2021), muusika täispikale bluusikalile „Mehistumise viisid” (2023) ning koos libretisti Scott Dieliga inglisekeelse fringe-festivalide kava „The Feminist’s Handbook for Eastern Europe“, mida esitanud nii Edinburgh’, Turku kui ka Tallinna fringe-festivalidel.

Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga.