ARHIIV: Fotonäitus “Kangelased”

  • N, 12.10.2023 kuni
    K, 15.11.2023
  • Fuajee
  • Tasuta

Parim, mida teha saaks, on võtta vananemine kontrolli alla ja hoolimata sellest, et selg jääb kangemaks ja jalg töntsimaks, olla ikkagi uudishimulik ja mänguline.

Inspireeritud Londonis elava Eesti fotograafi Sirli Raitma näitusest „Eha“, kus fotograaf pildistas oma ema  ja seeläbi rääkis meile omamoodi sütitava loo. Teisalt, ajal mil meid ümbritsesid piirangud, oli  soov korraldada eakate vaimsele tervisele mõeldes ja seda koos nendega, üks meeleolukas, sütitav ning inspireeriv näitus.

Fotonäituse “Kangelased” modellideks on nii mehed kui ka naised vanuses 60+. Koostöös   fotograaf  Erik Riikoja ning stilist Tiina Kukega, pakkusime neile just sellise väljakutse – make-up ja stiliseeritud riietus stuudios ning visuaal ja kangelaskujud tuntud filmidest. Ega välja valitud modellid täpselt ei teadnudki, mis juhtuma hakkab ja mis neid päriselt ees ootab.

Projekt on saanud teoks tänu toetajatele: Saue vallavalitsus, Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond, Laagri kultuurikeskus ja eakate naiste selts Pihlamari.

Suur aitäh projektis osalenud jutukatele ja mängulistele modellidele:

Sirje Klamp, Galy Kõdar, Jelena Armas, Natalia Rudz, Maie Uhtlik, Eha Ruutu, Enn Koger, Mati Tartu, Tavi Nirk, Mall Mets.