Shindo

Juhendaja Erme Martin / Sertifitseeritud Shindo juhendaja (aastast 2014) ja psühholoog. Shindo grupijuhendaja kogemus nii Eestis kui Hispaanias.

www.ermemartin.com

Registreerimine erme.martin@gmail.com, telefon 50 77 358

P 18.00 – 19.00     III korruse kammersaal.

Shindo on Jaapani vanadel traditsioonidel põhinev venitus- ja lõdvestusharjutuste süsteem, mis aitab kehal energiablokeeringutest vabaneda ja seeläbi oma tervist ja elukvaliteeti parandada.

Kuutasu 30 eurot (4 x kuus), 1 x 10 eurot.

 

Mis on SHINDO?

Shindo on Jaapani vanadel traditsioonidel põhinev venitus- ja lõdvestusharjutuste süsteem, mis aitab kehal energiablokeeringutest vabaneda ja seeläbi oma tervist ja elukvaliteeti parandada. Seega on tegemist kompleksraviga,
Shindo käsitlus inimesest on terviklik, kus igal elundil ja energiakanalil on täita konkreetsed ülesanded. Erinevad tasakaalutuse seisundid häirivad inimese loomulikku tasakaalu. Shindo võtetega on võimalik vabastada kehast sinna kogunenud füüsilised ja emotsionaalsed pinged, seeläbi tasakaalustuvad kogu keha energiad. Shindo loojaks on Sensei Kazuko Kuratomi.
Lihtsad ja tõhusad venitusharjutused koos sügava hingamise, massaaži ja meditatsiooniga sobivad igas vanuses ja erinevas füüsilises vormis inimestele.
Shindo tund toimub tavaliselt rühmades. Alustuseks räägib instruktor shindo toimest kehale ja vaimule. Seejärel seletatakse lahti iga venitus eraldi, vastava meridiaani toimeala ja seotus emotsioonidega. Kuna venituses olles hingatakse sügavalt kõhupiirkonnast, harjutatakse ka õiget hingamist. Sel ajal, kui rühm venitusi sooritab, käib instruktor ringi, aitab masseerides ja siludes valulikke kohti lõdvestada, julgustab emotsioone kogema ja vajadusel korrigeerib asendit. Iga venituse vahele jäetakse piisavalt pikk aeg, et harjutaja saaks kogeda meridiaani venituse toimet. Tunni lõpetab lühike meditatsioon, et inimesel oleks võimalik kuulata oma südame häält.

Meetodist rohkem loe: www.shindo.ee

 

Alustab taas 6. septembril 2020!