Uusaastakontserdi esinejaks oli MILJARDID!

Uusaastakontsert toimus teisipäeval 1. jaanuaril algusega kell 17!

 

Võiks arvata, et 1. jaanuaril inimesed tulevad istuvale kontserdile, vastupidi! Kultuurikeskuse lava esine oli paksult publikut täis – siit ka mõned fotosüüdistused :

Miljardid 01.01.2019

 

2017. aasta novembris andis plaadifirma Universal välja ühe (veel) vähetuntud Eesti ansambli debüütalbumi. Möödus vaid mõni kuu ning see sama kollektiiv pälvis suurima tunnustuse aasta oluliseimalt Eesti muusika auhinnagalalt Saku Suurhallis. Sealjuures pärjati nende loomingut maineka “Aasta albumi” auhinnaga.

Loomulikult käib jutt ansamblist Miljardid ning nende suurepärasest esikalbumist “Kunagi läänes”.

Marten Kuningas, Raul Ojamaa, Peedu Kass ja Kristjan Kallas on nimed, keda muusikahuvilistele pikalt tutvustama ei pea. Marteni teise sooloalbumi “Praktiline mees” sessioonidel bändiks kujunenud neli muusikut seisavad täna Miljardite nime taga ja on kogunud lühikese aja jooksul endale palju jälgijaid.

Valner Valme kirjutas:

“Kunagi läänes” on ka kinnitus sellest, et kui arendada üles mingit uut popmuusika mudelit (mida Miljardid kahtlemata teeb), siis ei ole vaja võtta sõrestikku kusagilt läänest (kuigi jah, laulavad nad ju isegi “Kusagil läänes”), vaid ehitamiseks kõlbab ka siin meie ümber leiduv alge. See on meie veregrupp, tänu millele asetuvad põhjamaised kõlad siinsesse muusikalisse loogikasse paremini kui mistahes troopiline põmmutamine.”

Laulja Marten Kuninga sõnul kõnelevad Miljardite lood teemadest, mis meid kõiki otseselt puudutavad: “Metsade hävitamine, suhete purustamine ja lootus, et selle kõige taustal võib meist veel asja saada. Bänd Miljardid on osa miljarditest, keda ühendab see läänelik mentaliteet.”