Pühapäeval, 29. septembril toimus Nõmme kultuurikeskuses koolialustajate kabeturniir.

Nõmme linnaosa vanemal Grete Šillisel on hea meel on tõdeda, et noorte seas on pidevalt järelkasvu, kellel heas mõttes kabepisik sees. „Nõmmele omistati mõne aasta eest Heinar Jahu eestvedamisel kabepealinna tiitel. Eelmisel aastal avati Nõmme huvikoolis (Vikerkaare 10) kabemuuseum, kus lisaks kabe mängimisele on võimalus tutvuda ka erinevate kabeteemaliste materjalide ja eksponaatidega. Vanimaks eksponaadiks on prantsuskeelne kaberaamat aastast 1801,“ lisas ta.

Kabeturniiril osalesid sellel sügisel kooliteed alustanud lapsed. Kokku osales turniiril 9 last – 7 poissi ja 2 tüdrukut. Tüdrukute arvestuses saavutas esikoha Egle Villems, teise koha Teele Nõu. Poiste arvestuses saavutas esikoha Rasmus Randla, teise koha Pärtel Jõe ja kolmanda koha Allar Adrian Tiido.

 

Turniiri läbiviija Heinar Jahu sõnul on oluline korraldada juba varakult lastele võistluseid ja huvitegevust, mis tekitaks neisse huvi ning hoiaks seeläbi eemal aja veetmisest tänavatel. Nõmmel on mitmeid lapsi, kes on kabes väga headele tulemustele jõudnud ja lisaks on nad saavutanud märkimisväärsed õpitulemused koolis.

 

Turniiri eesmärkideks on kabe kui mõttespordi populariseerimine õpilaste hulgas; laste suunamine mõttetegevusele ja iseseisvale tööle; distsipliini, püsivuse, reeglitest kinnipidamise, aususe ning austuse vastasmängija vastu arendamine lastes; võimaluse andmine mängurõõmuks, aga ka kaotuse talumise õppimiseks; kogemuste andmine võistlustel osalemiseks ning uute teadmiste andmine kabest.

 

Koolialustajate kabeturniir toimus sel sügisel neljandat korda Nõmme Kabeklubi, Nõmme kultuurikeskuse ja Nõmme linnaosa valitsuse koostöös.