Kinoõhtu “Seltsimees laps”

  • 16.09
  • 18:00
  • Suur saal
  • 4 €

On aasta 1950 Nõukogude Eestis ning stalinlik terroriaparaat töötab täistuuridel – kuueaastase Leelo silme all arreteeritakse tema koolidirektorist ema. „Kui sa oled hea laps, siis tulen ma varsti tagasi,” on ema viimased sõnad, kui ta püssimeeste vahel ära viiakse. Leelo püüabki kõigest väest hästi käituda, aga ema ei tule ikka koju. Nii sugeneb lapse hinge hirm, et just tema on ema äraviimises süüdi. Mõistmatus aina süveneb, sest „heal” ja „halval” pole sellel segasel ajal justkui enam õiget tähendust. Miks on sinimustvalge ühtäkki keelatud? Kes on rahvavaenlane ja miks hirmus enkaveedeelane ümber nende kodu luusib? Kas pioneer olla on au- või häbiasi? Selles kummalises kahepalgelises maailmas püüab Leelo ema tagasituleku nimel olla võimalikult tubli, kuid satub üha uutesse sekeldustesse ning aina segasem näib seegi, mida hea laps olemine tegelikult tähendab.

Režissöör Moonika Siimetsa esimene täispikk mängufilm põhineb armastatud kirjaniku Leelo Tungla autobiograafilistel romaanidel „Seltsimees laps ja suured inimesed” ning „Samet ja saepuru”. Paralleelselt filmiga valmib kirjanikul triloogia viimane osa, „Naisekäe puudutus”.

MEESKOND
Režissöör-stsenarist: Moonika Siimets
Operaator: Rein Kotov, E.S.C.
Kunstnik: Jaagup Roomet
Kostüümikunstnik: KrisIina Ago
Grimmikunstnik: Tiina Leesik
Monteerija: Tambet Tasuja
Helirežissöör: MaIs Rei
Helilooja: Tõnu Kõrvits
Produtsent: Riina Sildos, Amrion OÜ

Massistseenides osales ligi 1000 inimest üle Eesti.

Filmivõtted toimusid Rägavere mõisas Lehtse vallas ja Muuga mõisas Laekvere vallas, Valga ja Võru raudteejaamades, Kotli majas Väike-Maarjas, Saare alleel Jõgevamaal, Porkunis, Olustveres ja Tallinna vanalinnas.
Film valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.
Esilinastus oli 23. märtsil 2018.