Lennart Pihl’i näitus ESIMENE

  • 14.11–03.12
  • Fuajee
  • Tasuta

ESIMENE
maalinäitus kunstnikult Lennart Pihl
Nõmme Kultuurikeskuses 14.11-03.12.2019

Näituse avamine toimub esmaspäeval 18. novembril kell 18:00-20:00 ja sinna on kõik oodatud. Autor Lennart Pihl pakub kostitust ja räägib loomest.

Nõmme Kultuurikeskuses toimuva maalinäituse “ESIMENE” puhul on tegemist esmase isikunäitusega kunstnikult Lennart Pihl (sündinud 3. november 1988, hetkel 31 aastane). Aasta 2015 tähistab kunstniku elus perioodi, mil maalimine sai sisse uue hoo tänu kunstikollektiivi KONTRAST tekkimisele. Enamasti abstaktsetes töödes on näha, kuidas looja on mänginud küsimusega “kui palju on vaja vaatajale tundeid dikteerida?” ja julgustab sind looma omi seoseid, spikriks ainult taiese pealkiri.

Lõviosa maalidest on sama protsessi või loogika tulemused. Lõuenditeks on tihti prahist päästetud mööblidetailid, reklaami- või ehitusjäägid. Nad on krunditud kas värvi, paberimassi või millegiga mida on hetkel rohkem käepärast. Samat lõuendit krunditakse mitme erineva värvi, massi või muu ainega kuni ta inspireerib loojat minema detailsemaks. Ei ole haruldane, et üks töö maalitakse üle mitu korda aastaste vahedega. Lõppviimistluseks on enamasti kiht lakki ja kui olukord seda soosib ka hästi valitud raam.

Nõmme Keskus on avatud: E-N 9-21, R 9-18, L-P 10-16. Näitus on tasuta ja lõppeb 3. detsembril.

https://www.facebook.com/lennartart/
www.nommekultuur.ee