Lea Leiten ja Oksana Sinkova “Cantabile ja Presto”

  • 29.03
  • 19:00
  • Suur saal
  • 8 €

Kammerkontsert  “Cantabile ja Presto”

Piletid müügil ka Piletilevis

Lea Leiten klaver
Oksana Sinkova flööt

Lea Leiten alustas klaveriõpinguid Jõgeva Lastemuusikakoolis Gerda Heinmaa juhendamisel. Õpingud jätkusid Tallinna Muusikakeskkoolis Toivo Peäske klaveriklassis, mille Leiten lõpetas 1984. aastal. 1989 lõpetas ta Tallinna Konservatooriumi Kalle Randalu ja Peep Lassmanni klassis. Lisaks täiendas ta end 1988. aastal Savonlinna suvekursustel Roger Vignolesi juures ja 2001 Holland Music Sessionsil.

Lea Leiten töötab alates 1987. aastast kontsertmeistrina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliosakonnas, aastast 2014 ka õppejõuna kammermuusika osakonnas ning 2005. aastast Tallinna Muusikakeskkoolis. Alates 2002. aastast kuulub Leiten Eesti Interpreetide Liitu. Pikemaajaline koostöö seob teda flötist Oksana Sinkova ja tšellist Andreas Lendiga. Kuni 2006. aastani kuulus Leiten ansambli Reval Trio koosseisu, 1999. aastast on ta koos Neeme Punderi ja Aare Tammesaluga tegev Reval Ensemble’is, mille koosseisus on ta esinenud mitmes riigis, sh Belgias Brugge Concertgebouw’s ning sellistel tuntud uue muusika festivalidel nagu Gaida Vilniuses, Iš Arti Kaunases, NYYD-festivalil jt. Leitenit seob koostöö ka Tallinna Keelpillikvarteti ja Tobiase Keelpillikvartetiga, kellele on teoseid loonud Eino Tamberg, Helena Tulve, Tõnu Kõrvits, Toivo Tulev, Mari Vihmand, Märt-Matis Lill, Tõnis Kaumann, Lauri Jõeleht, Patrick de Clerk (Holland) ja Wim Henderickx (Holland) ning kelle uudisteoste salvestusel on Leiten osalenud Eesti Raadios. Samuti mängib ta Lepo Sumera autoriplaadil „To Reach Yesterday“ (2003). Viimastel aastatel on Lea Leiten teinud tihedat koostööd keelpillikvartetiga Ardor, kellega on muuhulgas esitatud ka kaks W.A. Mozarti klaverikontserti.

Pianistina on Leiten pälvinud 2. preemia ja kriitikute preemia Čiurlionise-nimelisel konkursil Vilniuses (1986) ja diplomi vabariiklikul pianistide konkursil (1988). Lisaks on teda autasustatud parima kontsertmeistri tiitliga vabariiklikel ja rahvusvahelistel keelpilli- ja puhkpillimängijate konkurssidel.

Oksana Sinkova on silmapaistvamaid Eesti flöödisoliste. Ta on lõpetanud cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse- ja magistriõppe ja jätkab õpinguid EMTA doktorantuuris. Ta on täiendanud end Hamburgi Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis.

Ta on võitnud esikohti üle 14 mainekal konkursil. 2008. aastal pälvis ta esikoha ning enamuse eriauhindadest Eesti Interpreetide Vabariiklikul puhkpillidele. Interpreet on pälvinud esimesed preemiad Eesti Lastemuusikakoolidevahelisel konkursil (1991), Üleliidulisel konkursil “Noor Virtuoos” (1991), Eesti Muusikakoolidevahelistel konkurssidel (1994, 1995), Grand Prix Eesti Muusikakoolidevahelisel konkursil (1997), esimese preemia Eesti Muusikaakadeemia ja Soome Sibeliuse Akadeemia vahelisel J.S. Bachi konkursil (1998), võitnud Yamaha konkursi 1999. 2000. aastal pälvis ta Grand Prix ja pälvinud tiitli „Noor Muusik 2008”.

Praegusel ajal töötab ta õppejõuna EMTA-s ja annab arvukaid soolo- ja kammerkontserte ning meistrikursusi Eestis ja välismaal. 2000 – 2009. a. töötas ta teater “Vanemuine” sümfooniaorkestris flöödirühma kontsertmeistrina, 2008-2011 Rahvusooper „Estonia“ sümfooniaorkestris, on olnud maineka European Festival Orchester liige.