Campanelli Ameerika-Kanada kontsertreisilt “Sue’s BLues too” tagasi kodus.

  • 02.08

Nõmme kultuurikeskuse käsikellade ansambel Campanelli jõudis õnnelikult Ameerika-Kanada kontsertreisilt “Sue’s BLues too” tagasi.
Kõik, mida planeerisime viisime ka täide. Neli kontserti kolmes osariigis olid edukad ja publik fantastiline. Meiega koos esines 20 erinevat instrumentaalsolisti. Pillide valik oli lai ja huvitav: saag, marimba, tšello, flööt, klarnet, tambura, löökpillid, käsikellad, vokaal, trompet, tromboon, metsasarv, akordion, cymbells, klaver.
Dirigent, Inna Lai käis ka NJ Princenton WPRB raadios “Classical Discoveries” saates esinemas. Külastasime ka Malmark Bellcraftsmen kellatehast, mis jättis kustumatu mulje. Seal kontrolliti ja poleeriti meie kellad üle. Ühtlasi oli Malmark Bellcraftsmen meie sponsor, kes laenas meile koha peal bass chimed ja organiseeris kontserdi ajaloolises kohas, Washington Crossing Historic Park’is. Tegemist on ajalooliselt väga tähtsa kohaga, seega oli sellel kontserdil juttu ja videomaterjali ka meie laulvast revolutsioonist.
Seda reisi organiseeris helilooja Susan T.Nelson koos väikese orgkomiteega koosseisus Bill Simon, Cecilia Gilligo, Nancy Snyder-Scanlan. Kogu meie tuuri tegid kaasa ka käsikellade duett Larry ja Carla Sue. Nemad tellisid heliloojalt teose, kus saaksid ise kaasa mängida ja see oli eriti liigutav. Selles teoses saime mängida ka erinevatel antiigsetel kelladel, mis on helilooja isiklikus muuseumis.
Tänutäheks kinkis Susan T.Nelson 2 oktavit Hollandis valmistatud Petit&Fritzen käsikelli. Need on eriti haruldased, sest neid kelli enam ei valmistata.

/Inna Lai/

Campanelli reisipäevikut saab lugeda http://campanelli2017.blogspot.com.ee/