Olav Ehala, Leelo Tungal, Aurelia Eespere

  • 08.02
  • 19:00
  • Suur saal
  • eelmüügist 10€, samal päeval 15€

Legendide loomingut esitab noorema põlvkonna sopran Aurelia Eespere, keda saadab klaveril Olav Ehala ning luulelist vahepala pakub Leelo Tungal.

Olav Ehala on tuntud eelkõige laululoojana ning filmi- ja teatrimuusika kirjutajana. Tema laulud (suures osas filmidest, muusikalidest ja teatrilavastustest) on saanud ülimenukateks, need on tuntud mitmele põlvkonnale eestlastele, jõudnud laulupidude kavadesse ning kuuluvad eesti muusika kullafondi. Suure osa tema loomingust moodustab lastemuusika. Ehala lauludes on võrdselt tähtsad kaunistusterikas meloodia, äratuntav ja isikupärane harmoonia ning nõudlik rütmika. Tema muusika on loodud eranditult eestikeelsetele tekstidele, enim Leelo Tungla ja Juhan Viidingu luulele.

Leelo Tungal on armastatud kirjanik, kellelt on ilmunud ligi 90 värsi- ja proosaraamatut lastele ja noortele. Tema loomingut iseloomustab optimism, ladus sõnaseadmine ja teravmeelsus. Tungal on kirjutanud fantaasiaelemente sisaldavaid lugusid ja muinasjutte, eetilisi ja sotsiaalseid probleeme lahkavaid jutustusi, noorsoojutte ning luuletusi ja värsslugusid igas vanuses lastele ja noortele. Ta on avaldanud ka kümmekond luulekogu täiskasvanutele, tegutsenud viljaka publitsisti ja kriitikuna, kirjutanud ja tõlkinud nukunäidendeid, kuuldemänge, ooperilibretosid, muusikali- ja laulutekste, koostanud populaarse aabitsa ja emakeele lugemikke, lastefolkloori- ja anekdoodikogumikke, ettelugemisraamatuid väikelastele ja tõlkinud rohkesti lasteraamatuid.

Olav Ehala (klaver)

Leelo Tungal (luule)

Aurelia Eespere (sopran)

 

Piletid müügil kultuurikeskuses ja Piletilevis

Leelo Tungal
Olav Ehala
Aurelia Eespere