ansambel JUHAN

  • R, 21.02
  • 19:00
  • Suur saal
  • 15€ / 20€

LAVAL:
Riho Sibul – laul, kitarr
Jaak Sooäär – kitarr
Henno Kelp – bass
Andrus Lillepea – trummid

Piletid müügil kultuurikeskuses ja Fienta müügikeskkonnas!

Juhan Liivi (1864-1913) elulugu võimaldab õpikunäidet andekast loojast, kellel oli eluajal raskusi koha ja tunnustuse leidmisega ning kelle loominguline tegevus tõusis lendu alles postuumselt. Pooleli jäänud koolitee, raskused oma kirjanduslike katsetuste kirjastamise ja avaldamisega, vaimsest ülitundlikkusest tingitud pidetus ja viletsus ning alles pärast surma saabunud suurem, järjepidevalt kasvav tunnustus: Juhan Liivi nimelised tänavad, Juhan Liivi nimeline kool ja auhind, Juhan Liivi muuseum. Ja muidugi Liivi looming – pole raske märgata, et see elab erksalt ka sada aastat pärast luuletaja surma. Üks sellise erksuse kinnitusi ongi ansambel Juhan, mille muusika toetub Juhan Liivi loomingule. Juhani koosseisus tegutsevad tuntud muusikud: Riho Sibul (laul ja kitarr), Jaak Sooäär (kitarr), Henno Kelp (basskitarr) ja Andrus Lillepea (trummid). 2013. aastal avaldas kooslus debüütalbumi „Juhan“ ning möödunud sügisel ilmus nii CD kui vinüülina “Ma lillesideme võtaks”.

Esimesed arvustused “Ma lillesideme võtaks” kohta:

“Ansambel Juhan on ilmselt parim, mida rokk¬muusikal praegu Eesti maailmale pakkuda on.” (Priit Hõbemägi, Eesti Ekspress, 06.11.19)

“See on täistähenduslik-terviklik, läbimõeldud plaat.” (Jürgen Rooste, Postimees, 08.11.19)

“Juhan Liiv oli meie kirjandusloo üks suurimaid luuletajaid ja ansambel Juhan teeb tema tekstidele au, paneb need kõlama moel, nagu on sellisele luuletajale kohane.” (Birgit Kerb, blogi.kultuur.info)

Uue plaadi nimilugu “Ma lillesideme võtaks”

“Kust jalgtee kõrvale käänab”:

www.sooaar.com
www.facebook.com/ansambeljuhan