JOOGA (erinevad grupid)

Tervistav, tasakaalustav joogavõimlemine alates 18. eluaastast.

JOOGA peamine ja tähtsaim ülesanne on arendada joogaharrastaja teadlikkuse taset. Jooga sisaldab füüsilisi harjutusi, mille juurde on liidetud teadvustatud hingamine ja juhendatud lõdvestumine (rahunemine). Teadlikkust arendatakse kehaliste harjutuste abil. Kogu tähelepanu on suunatud just sellel ajahetkel tehtavale liigutusele, mis toimub vabalt ja loomulikult kulgeva hingamise rütmis. Järjepideva harjutamise tulemusena paraneb kehaline tervis , millega kaasneb meelte rahunemine ja aistingute ergastumine.

ÕHTUNE JOOGA.

Juhendaja Reele Rand
tel 5453 0396
reeler@hot.ee

Vajalik eelregistreerimine.

  • E 17.30 – 18.45  III korruse kammersaal
  • K 17.30 – 18.45  I korruse väike saal.

Kuutasu 1 kord nädalas 30  eurot, 2 korda nädalas  40 eurot / 1 kord 9  eurot.
Alustab 3. septembril.

 


LÕUNAJOOGA

Juhendaja Reele Rand
tel 5453 0396
reeler@hot.ee.

Vajalik eelregistreerimine.

  • T 11.00-12.15  I korruse väike saal

Kuutasu 30  eurot, 1 kord 9  eurot
Alustab 4. septembril.

Tervistav, tasakaalustav joogavõimlemine.

Juhendaja tutvustus: Olen joogaga tegelenud alates 1988-st aastast, tunde hakkasin andma 10 a hiljem. Alguses Sivananda stiilis, edasi Hatha (jooga võimlemine, erinevad hingamised, lõdvestused). Mind on mõjutan paljud õpetajad, enim Enn Loo, Aili Jõeleht, Mira Munteanu. Peale Nõmme Kultuurikeskuse teen tunde veel Rahvusraamatukogus ja Tabasalu lasteaias. Akadeemiliselt hariduselt olen eelkooli pedagoog-psühholoog. Mind teeb jooga õnnelikuks ja tahan seda tunnet ka teistele pakkuda.

 


KLASSIKALINE JOOGA alates 18.a.

Juhendaja Maaja Zelmin
tel. 53490556
maaja.zelmin@gmail.com

www.maajajooga.ee

“Jooga on inimese jaoks, mitte inimene jooga jaoks” /T. Krishnamacharya/

T 18.15 – 19.20  I korruse väike saal 
Alustab 4. septembril

T 19.30 – 20.30 I korruse väike saal.  Ootame algajaid joogahuvilisi!
Alustab 4. septembril

K 12.00 – 13.00 I korruse väike saal. Ootame algajaid joogahuvilisi!
Alustab 5. septembril

Klassikalise jooga kuutasu 30  eurot 1 kord nädalas / 40 eurot  2 korda nädalas, õpilased ja pensionärid 22 eurot, 1 kord  10 eurot.

 

TIIBETI JANTRAJOOGA algajatele

Juhendaja Maaja Zelmin
tel. 53490556
maaja.zelmin@gmail.com

www.maajajooga.ee

T 16.45 – 18.00  III korruse kammersaal
Kuutasu 30  eurot 1 kord nädalas / 40 eurot 2 korda nädalas, õpilased ja pensionärid 22 eurot, 1 kord  10 eurot.

Alustab 4. septembril.

Mis on jantrajooga ?
Jantrajooga on jooga liikumises, energia toimimises,harmoonia ja rütm – läbi mille on meil võimalik avarduda oma meeleruumi selgusesse. Tänu jantrajooga harjutustele, mis pärinevad 8 sajandi Tiibetist, on võimalik igal ühel leida üles rahu, harmoonia ja tasakaal iseendas.
Vanades tantrates on öeldud, et elu on hingamine ning kui inimene raiskab oma elu hingates kiirustades ja katkendlikult siis ka eluiga on lühike. Jantrajooga harjutused õpetavad meid hingama korrapäraselt ja rahulikult, keskendudes teadlikult pausidele hingetõmmete vahel ning seeläbi parandades tervist ning pikendades eluiga.
Tiibeti Jantrajooga ( tiibeti keeles Trulkhor ) on teada olevalt vanim joogasüsteem mis on muutumatuna säilinud nii kirjaliku ürikuna kui ka katkematu elava õpetuse liinina õpetajalt õpilasele. Põhinedes 8. sajandil Tiibetis kirja pandud budistlikule tekstile ” Päikese ja kuu ühendus ” ( Nyida khjaor tiibeti keeles, Hatha Yoga sanskriti keeles). Jantrajoogast võib leida sarnaseid harjutusi, mis Hatha joogastki, aga rõhu asetus ja viis kuidas neid tehakse on erinev. Jantrajooga on terviklik joogaharjutuste süsteem, kus on kokku 108 harjutust – hõlmates endas nii dünaamilisi liikumisi ( jantraid ) ning erinevaid hingamisharjutusi.
Rohkem infot leiad Jantrajooga rahvusvaheliselt kodulehelt www.yantrayoga.net ja www.maajajooga.ee


Pühapäevane JOOGA (vene keel) alates 18.a.

Juhendaja Marina Kopti
tel. 53922942

  • P 10.00 – 11.30 I korruse väike saal

Alustab 7. oktoobril.


KUNDALINI JOOGA

Juhendaja Miina Laanesaar

E 19.30 – 21.00   III  korruse   kammersaalis

Tegemist on mitmekülgse ja dünaamilise joogastiiliga, mis ühendab selle iidse traditsiooni erinevaid tahke. Füüsilised harjutused, meditatsioon, hingamistehnikad ja helivibratsioonid ehk mantrad, mida tunnis kasutame, avaldavad poisitiivset mõju meie kehale, meelele ja hingele tervikuna, pannes kehas energia liikuma, tugevdades immuunsust ja närvisüsteemi, rahustades meelt ja arendades lõdvestumisoskust ning tõstes teadlikkust. Ja seda kõike selleks, et Sa saaksid olla igal hetkel rohkem Sina ise🙂

Alustab 3. septembril.

NB! Palun anna oma tulekust teada, kuna kohtade arv on piiratud!

miina.laanesaar@gmail.com
55585161

Tunnid sobivad ka algajatele.

Kuutasu (4 korda järjest) 28 eurot, (üli)õpilased ja pensionärid 22 eurot, 1 kord  8 eurot.

Kaasa võta oma matt (kuigi mõned matid on ka kohapeal olemas), pleed, veepudel ja selga midagi mugavat (soovitavalt valged või heledates toonides riided).

Miina Laanesaar on rahvusvahelise KRI sertifikaadiga kundalini jooga õpetaja. Ta praktiseerib ka gongimängu ning hetkel on pooleli õpingud jooga-doula ja rasedate jooga õpetajakoolitusel.

 


Hommikune tervikliku KLASSIKALISE JOOGA tund

Juhendaja Külle Kordemets

tel. 56683196
kylleco@gmail.com
T 9.15-10.30 I korruse väike saal.

Kuutasu 28 eurot (4 korda kuus) 35 eurot (5 korda kuus)
Rühma mahub hetkel veel 1-2 inimest. Individuaal- ja teraapiatunnid/praktikad kodus tegemiseks/ kokkuleppel.

Klassikalise jooga vundament on Patanjali jogasuutrates sisalduv filosoofia ja teadmine sellest, et jooga on eelkõige meele treening. Meelt saab treenida läbi erinevate joogavahendite kasutamise: need on asanad ehk keha asendid – liikuvate dünaamiliste vinyasadena ja ka staatiliste asenditena; hingamine ja selle pikendamine ja sealt edasi pranayama harjutused; heli ja mantra kasutamine; nyasamid ehk käte erinevad asetused; visualiseerimine ja ka meditatsioon. Püüan ka grupi tunnis läheneda inimesele võimaluste piires individuaalselt – on ju jooga tegelikult väga individuaalne teekond. Igaühele on just tema eripära arvestades veidi omamoodi keha asend – tähtsaim on, et asend säilitab funktsiooni. Jälgime, et iga inimene teeks praktikat oma hingamise ulatuse rütmis – ka see on joogapraktika tegemise üks alus.
Praktikate juhendaja – Külle Kordemets. Õpilane aastast 1996, õpetaja ja ikka edasi ka õpilane aastast 2003.

 


KUNDALINI JOOGA   UUS grupp!

Juhendaja Kelli Püss

N 19.30 – 21.00   II  korruse kooriruumis

Alustab 6. septembril.

kelli.pyss@gmail.com
5068519

Kuutasu 28 eurot (4 korda) või 35 eurot (5 korda), (üli)õpilased ja pensionärid 22 eurot, 5 eurot esimene tund igale uuele tulijale ja 1 kord 10 eurot  edaspidi.

Kui sul on, siis haara kaasa oma matt (mõned matid on ka kohapeal), pleed, veepudel ja pane selga mugavad riided (soovitavalt valged või heledates toonides).

Oodatud on nii need, kes juba joogaga tutvust teinud kui ka algajad igas vanuses – harjutuste puhul toon välja erinevad raskusastmed, mille hulgast on võimalik valida endale sobiv.
Kundalini jooga tunnis õpime hingamistehnikaid, praktiseerime füüsilisi harjutusi ja kehaasendeid, kasutame kätehoiakuid, loitsimist ja meditatsioone. Igaüks neist tegeleb meele taltsutamisega, mis on väga oluline tööriist meie igapäevase rahulolu tagamisel.

Juhendaja tutvustus: Joogateed alustasin 2010. aastal ning mu esimeseks õpetajaks on Merit Raju. Tänaseks olen läbinud rahvusvahelise joogaõpetajate koolituse. Joogatunde olen andnud nii noortele kui täiskasvanutele, juhendanud nii eratunde kui gruppe. Eriliselt köidab mind humanoloogia ehk inimeseks olemise kunst. Joogafilosoofia ja -õpetused on aidanud mul läbi tulla oma elu keerulisematest etappidest ning ühtlasi pakkunud suurimat äratundmisrõõmu ja rahulolu. Jagan heameelega oma kogemusi ka Sinuga!