EMLS Tallinna Meeskoor ja Eesti Õpetajate Meeskoor

Eesti Meestelaulu Seltsi Tallinna Meeskoor

1989. aastal asutatud Eesti Meestelaulu Seltsi Tallinna Meeskoor tegutseb Nõmme Kultuurikeskuses alates 2011. aastast. Harrastame meeskoorilaulu ja mitmekülgset seltskondlikku tegevust. Võtame vastu uusi lauljaid kõikidesse häälerühmadesse. Kasuks tuleb varasem koorilaulu kogemus, soovitavalt mõnes poiste- või meeskooris.

2014. aasta sügisest teeme koostööd alates 1970. aastast tegutseva Eesti Õpetajate Meeskooriga.

  • K 15.45-17.45   II korruse kooriruum
  • K 16.15-17.00 (hääl)   II korruse seminariruum

Dirigent Kadi Uibo
EMLS Tallinna Meeskoori juhatuse esimees on Jüri Mellik
tel. 5346 4061
jyri.mellik@gmail.com


Eesti Õpetajate Meeskoor

  • K 16.00-17.00  II korruse seminariruum

Alustab 5. septembril

Dirigent Kadi Uibo
tel. 5650 0136
kadi.uibo@gmail.com

Eesti Õpetajate Meeskoori juhatuse esimees on Valdur Talts
tel. 528 1413
valdur.talts@sisekaitse.ee

Eesti Õpetajate Meeskoori liikmetele kuutasu pole. Küll aga maksavad mõlema koori liikmed igal aastal Eesti Meestelaulu Seltsi liikmemaksu.

Eesti Õpetajate Meeskoor asutati 1970 Tallinna Pedagoogilise Instituudi meeskoori endiste lauljate poolt ülevabariigilise koorina maestro Harald UIBO juhatusel. Hiljem olid peadirigentideks tema õpilased Tõnu KULJUS ja mitme laulupeolaulu autorina tuntuks saanud Peep SARAPIK. Ühistöö viljana omistati koorile rahvakoori (1978) ning teenelise koori (1981) aunimetused. Pärast varalah-kunud Peep Sarapikku on koori juhatanud Kristi TOOMRA ja Aime PÄRISALU. Alates 2009 juhatab koori Kadi UIBO, kelle loodud muusikast on koor mitmeidki laule ette kandnud. Koori laululaev on seilanud Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal, Bulgaarias, Armeenias, Gruusias, Kiievis ja Tšernobõli lähistel, rääkimata Lätist-Leedust, Moskvast ja Sankt Peterburist. Enamik esinemisi on aga olnud seotud Eesti haridusasutuste või -töötajate ettevõtmistega. Järjest kahaneva koori koos-seisu tõttu teeme esinemisteks koostööd teiste kooridega – viimastel aastatel Nõmme Õpetajate Naiskoori ja Eesti Meestelaulu Seltsi Tallinna Meeskooriga. Koori tegevuse kauaaegne toetaja on  Eesti Haridustöötajate Liit, samuti Tallinna Ülikool, kelle harjutusruume sai koor oma esimese 44 tegevusaasta jooksul tasuta kasutada. Alates 2015. a sügisest toimuvad koori proovid Nõmme Kultuurikeskuse II korruse seminariruumis igal kolmapäeval algusega kell 16.00.  Uued meestelaulu huvilised on igati oodatud!

Kadi Uibo on lõpetanud G. Otsa Tallinna Muusikakooli dirigeerimise eriala (õpetajate Heli Jürgensoni ja Hirvo Surva juures) 1997. aastal ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe koolimuusika eriala (dirigeerimise õppejõud Jüri Rent ja Hirvo Surva) 2015. aastal. Praegu on tema põhitöökohaks Tallinna Nõmme Põhikool, kus ta töötab muusikaõpetajana. 1970. aastal asutatud Eesti Õpetajate Meeskoori (EÕM) juhatab Kadi alates 2009. aasta sügisest ja alates 2013 on ta ka Eesti Meesteleulu Seltsi Tallinna Meeskoori II dirigent. Kadi Uibo tegeleb veel heliloominguga, kirjutades põhiliselt soolo- ja koorilaule.

 

Alustab taas 2019. aasta sügisel. Jälgi reklaami!