BEEBIFOLK

Kõik tunnid toimuvad II korruse kooriruumis.

  • R 10.30 Beebifolk II (1-2,5-aastased)

Beebifolk II on juba omal jalal liikuvatele mudilastele. Koos laulame vanu laule, loeme liisusalme, mängime lihtsamaid laulumänge, püüame seimesi tantsusamme seada, kuulame ja katsume pille.

  • R 11.30 Beebifolk I (2-12k)

Beebifolk I on laulu-mängutund kõige pisematele. Koos mängime hüpitus- ja näpumänge, loeme vana-vanaemade kombel sõrmi ja varbaid, kuulame erinevaid pillihääli ning teeme tutvust vanade unelaulude ja laulumänudega.

  • R 17.45 Lastefolk I (2-5-aastased)

Lastefolk – Koos mängime palju vanu mänge ja laulumänge, loeme vigursalme, mängime pilli, tantsime, tutvume tähtsamate rahvakalendri tähtpäevadega, vahel meisterdame natuke ja kohe kindlasti laulame. Tunnist on oodatud osa võtma ka lapsevanem(ad) – koos on vahvam!

  • R 18.45 Pelgulinna Folklooriklubi lasterühm (5-aastased ja vanemad)

Pelgulinna Folklooriklubi lasterühm on nii-öelda edasijõudnute rühm neile, kes beebifolgi rühmadest juba välja kasvanud. Liituda võivad ka lapsed, kes varem beebi/lastefolgi tundides käinud pole.

 

Tasuta parkida saab Nõmme turu parklasse, mõned kohad on Kultuurikeskuse kõrval ja muusikakooli juures, mis asub ümber nurga. Nõmme Keskuse juures on ka tasulised parkimiskohad.
Nõmmele saab rongiga (rongijaamast ca 5 min) ja bussidega 10, 23, 27, 33 ja 36. Kärud-kelgud saab tuua majja sisse, rattad panna rattaparklasse.

Tasumise info Kuutasu 10 eurot, sama pere teised lapsed 5 eurot / kuu (st kui perest käib tunnis 2 last on kuutasu kokku 15 eurot, 3 last, siis 20 eurot jne).
Kuutasu tagasi ei maksta ja järgmisse kuusse üle ei kanta (välja arvatud eelneva kokkuleppe alusel). Juhul, kui laps on puudunud terve kalendrikuu kehtib kohahoiutasu 5 eurot kuus. Ülekanne MTÜ Pelgulinna Folklooriklubi kontole EE292200221019116968 jooksva kuu 8. kuupäevaks. Selgitusse lapse nimi, rühm ja kuu (või periood), mille eest tasutakse. Soovi korral saab maksta ka arve alusel, arvesoovist palun anda teada folklooriklubi@gmail.com

Eestvedajaks Kreete Viira
Olen tegelenud Eesti pärimuskultuuriga teisest eluaastast peale Pelgulinna folklooriklubi juures; aastast 2002 selle juhendajana. Laste folgiringid (ehk Beebifolk) sündis aastal 2008 koos mu esimese lapsega. Minu käe all tegutsevad laste folgiringid Tallinnas Nõmme Kultuurikeskuses, Tartus Haldjaperes ja Viljandis Pärimusmuusika Aidas. Iga aastal juulikuu viimasel nädalal viin läbi titelaulu- ja mängutuba ning laste laulu- ja mängutuba Viljandi Pärimusmuusika Festivalil. Olen lõpetanud Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule eriala (MA), kultuurikorralduse eriala (MA) ning koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala (BA). Kodus on kasvamas 3 last – 11-aastane tütar, 7 aastane poeg ja mais 2019 sündinud pisipoiss. 

Info vabade kohtade ning ootejärjekorra kohta aadressil folklooriklubi@gmail.com

Alustab taas 4. septembril 2020!