2. aprillini fuajees Marjam Tamme graafilised joonistused „Alateadvuse mustrid“

Näitus “Alateadvuse mustrid” on sündinud  mitmest asjaolust tingituna. Erinevad kujundid, mustrid  ja vihikuäärtele tehtud joonistused on minuga kaasas käinud kogu mu koolitee aja, need on olnud osa minu loomusest, mingisugused alateadvusest tulevad signaalid, emotsioonid, mõtted, mis on otsinud läbi graafilise joonistuse väljapääsu. Nende tegemine on alati olnud väga loomulik, spontaanne ja vabastav. Mustrite joonistamine on ka omamoodi kunstiteraapiline ja läbi värvide ning mustrite loomise olen saanud iseendaga paremaks sõbraks, see on mul aidanud üle elada nii mõnedki rasked hetked elus.

Teiseks on mind huvitanud loovuse ja inspiratsiooni teema. Kust inspiratsioon tuleb ja kuna? Katsetamisest sündiski näitus.  Võtsin perioodi ja proovisin iga päev lasta inspiratsioonil tulla. Selleks oli vaja tekitada rahuhetk, võtta paber ja lasta end täiesti vabaks. Ma ei mõelnud pikalt, mida või millega ma teha tahan, lähtusin hetketundest ja joonistasin, mis tuli. Sellega mõistsin, et loovus on meis kogu aeg olemas, lihtsalt tuleb end häälestada sellele lainele ja lasta sel välja voolata.

Usun siiralt kunstiga tegelemisesse, loomingulisuse ja värvide kunstiteraapilisse mõjusse, sellesse, et kunsti kaudu on võimalik ennast maandada ja paremini tundma õppida ning ka vaatajaid mõjutada.

Näitusel olevatesse mustritesse võib süveneda kui meditatsiooniobjekti, märgata pisidetaile või vaadata lihtsalt illustreerivate ja meeleolu loovate piltidena.

 

2004 lõpetasin Tallinna Pedagoogikaülikooli kunstiõpetaja eriala

Alates 2015 osalen Nõmme Kultuurikeskuse Kaja Hiiemaa juhitavas kunstistuudios

2011 näitus “Maad ja Mered”  Salme Kultuurikeskuses

2013 näitus “Mõtluse mustrid ja mereharmoonia” Harjumaa Omavalitsuste Liidu majas

2016 Nõmme Kultuurikeskuse kunstistuudio näitus Nõmme raamatukogus

2016 Nõmme Kultuurikeskuse kunstistuudiote kevadnäitus

 

Marjam